Tuhle hračku dětem nekupujte. Muže ohrozit jeho život, varuje inspekce

Dětské chrastítko, které může znamenat pro nejmenší děti riziko, zachytila na trhu Česká obchodní inspekce (ČOI). Zkoušky zjistily uvolnění některých malých částí, které by malé dítě mohlo vdechnout nebo polknout.

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu nebezpečnou hračku. Dřevěný bubínek na tyčce v růžové a bílé barvě, který má po stranách připevněné smyčky z provázku. Na každé smyčce je navlečený červený korálek. „Na lícové straně bubínku je nakreslený obličej kočičky, která má na hlavě žlutozelený klobouček s červenou mašlí. Na papírové etiketě přilepené k obalu jsou uvedeny pouze následující informace pro spotřebitele: Obsahuje umělá barviva, nevhodné pro děti do dvou let, nevkládejte do úst,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Hračka je podle Fröhlicha označena informacemi pro spotřebitele v rozporu s předpokládaným způsobem použití. „Mezi běžné projevy dětského chování ve věku do tří let je vkládat věci do úst. Není tedy možné takovou hračku označit jako vhodnou pro děti od dvou let a přitom nesplnit bezpečnostní požadavky platné pro děti ve věku do tří let,“ dodal. Inspekce uložila distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu.