Těšili jsme se na legální pivo. Rozvolnění a jarní počasí přilákalo do restaurací v centru Plzně hodně lidí

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 11. únor 2022 06:54
Těšili jsme se na legální pivo. Rozvolnění a jarní počasí přilákalo do restaurací v centru Plzně hodně lidí ilustrační. Foto: J. Vízner

Slunečné počasí spolu s dnešním rozvolněním protiepidemických opatření přilákaly ve čtvrtek do centra Plzně více lidí, než bylo obvyklé v minulých měsících. Restaurace a kavárny poblíž náměstí Republiky hlásí nárůst počtu rezervací na pátek i sobotu a už v době obědů je překvapily vyšší počty skupinek mladých i cizinců. Hlavní vlna hostů ale podle restauratérů nastoupí až na přelomu března a dubna, kdy se do města vrátí předzahrádky v ulicích. 

Nová pravidla, která zrušila prokazování covidovými certifikáty, platí od půlnoci na dnešek. Prokazovat se není nutné v podstatě nikde. "Řadu lidí obtěžovalo stále předkládat certifikáty," řekl Petr Sváček z restaurantu v Riegrově ulici. Věří, že opět začnou hodně chodit party jako dřív. Někdo ze skupinky nebyl očkovaný, a tak nepřišel nikdo, uvedl v situaci v posledních týdnech.

"Velký jazýček na vahách bude teplo a zahrádky, pak už to lidé nevydrží. Nebudou už chtít pít víno a pivo doma. Únor a březen bude ještě možná opatrnější," míní obsluha populárního vinného baru pod Divadlem J. K. Tyla.

Jeden z hostů restaurace na náměstí Republiky se po dlouhé době těšil na 'legální' pivo. "Nejsem totiž příznivcem očkování," uvedl zákazník jedné z restaurací na náměstí Republiky. Podle něj certifikáty neměly význam, protože je spousta lidí obcházela.