Starý Plzenec zahájil stavbu cyklostezky do Šťáhlav

Zveřejněno v Z regionu
Od - středa, 20. říjen 2021 12:14
Starý Plzenec zahájil stavbu cyklostezky do Šťáhlav Foto: M. Rybák/ZAK TV

Z Plzně až do Brd dojedou už brzy cyklisté bezpečně po nové cyklostezce. Ta už je na většině území hotová a chybí jen několik úseků. Výstavba jednoho z nich, ze Starého Plzence do Sedlce, začala v pondělí.

Podle starostky Starého Plzence Vlasty Dolákové jde o jednu z posledních částí budované a téměř hotové cyklistické linie z Plzně do Brd, která měří přes 40 kilometrů. Bude pokračovat přes Šťáhlavy, Nezvěstice, Žákavu do Spáleného Poříčí. "Navazuje na více než tříkilometrovou cyklostezku z Koterova do Starého Plzence, kterou jsme otevírali před třemi lety. Ta je stále více využívaná cyklisty, in-line bruslaři a rodinami s dětmi," uvedla.

"Velká část cyklostezky do Brd je hotová od Nezvěstic až do Brd," řekl náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Potvrdil, že město by mělo na další etapy, které by se měly stavět v roce 2023, získat peníze z evropského programu ITI a kraj mu také přispěje. Podle Dolákové přinese brdská cyklotrasa výrazný nárůst turistů. "Stejně jako u úseku z Koterova jde o nenáročný terén," uvedla. 

Úsek mezi Starým Plzencem a Sedlcem by měl být hotový nejpozději do jara příštího roku, ale možná i dříve. Záležet bude hlavně na počasí. Zhruba do dvou až tří let se všechny úseky propojí.