Blomstrand: Poslední hattrick? Už si ani nepamatuju, rychlejší ale nikdy

Od - středa, 20. říjen 2021 08:48
Blomstrand: Poslední hattrick? Už si ani nepamatuju, rychlejší ale nikdy Foto: HC Škoda Plzeň

Necelých deset minut stačilo Ludwigu Blomstrandovi, aby dosáhl prvního hattricku v extralize. Hlavně díky švédskému útočníkovi se Škodovce podařil proti Spartě velký obrat, který nakonec znamenal zisk tří bodů za výhru 5:4.

Jak byste popsal takový bláznivý zápas?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, tvrdě, tak jak jsme chtěli. Vstřelili jsme gól, ale pak jsme čekali, co udělá soupeř. Pak jsme se však sami zakopali před brankou a přestali jsme hrát. A dostali tři laciné branky. Úplně zbytečně.

A pak přišly vaše gólové momenty..
První můj gól byl v přesilovce, bavili jsme se o tom, že Sparta hodně napadala Čera (Čerešňáka, pozn. red.) a Dzierkyho (Dzierkalse), tak jsme toho využili. A když jsem viděl, jak to střídačku nabudilo, tak jsem byl nadšený. Dostával jsem skvělé pasy, jak od Filipa Suchého, tak od Martinse Dzierkalse.

Hattrick jste vstřelil v rozmezí necelých deseti minut. Dal jste někdy rychlejší?
Jsem si jistý, že to byl nejrychlejší hattrick v kariéře. A na ten poslední už si ani nevzpomínám.

Trenér Miloš Říha po zápase chválil vaši střelu švihem. Je to tedy váš největší klenot?
Před samotnou střelou se ale odehraje spousta věcí. Trenéři mi říkají, abych střílel víc. To je to, o co se snažím. Střílet je na hokeji vždycky to nejlepší.

Jak vás motivovalo, že před vámi dvakrát skóroval váš krajan Erik Thorell?
Nemotivovalo. Erik je výborný hráč, ale mě zajímá náš tým. Osobní body pro mě nejsou tak důležité, pokud se nám podaří zvítězit.

Máte za sebou 14 extraligových kol. Co říkáte na kvalitu soutěže?
Když to porovnám se druhou švédskou nejvyšší soutěží, kterou jsem hrál předtím, tak je to rychlejší, musíte být silnější na puku a myslet dopředu. Hrozně se mi líbí, že si zahraju proti Jágrovi, Krejčímu, v klubu mám Kubu Kindla. Líbí se mi v Plzni celkově. Česká extraliga je výborná šance, fakt mě to tu baví.