Zápas plný obratů zvládla Plzeň, zářil Švéd Blomstrand

Od - úterý, 19. říjen 2021 19:59
Zápas plný obratů zvládla Plzeň, zářil Švéd Blomstrand ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili v předehrávce 35. kola na domácím ledě nad Spartou 5:4. Ještě ve 48. minutě byl přitom stav 1:3 pro Pražany. První hattrick v extralize vstřelil švédský útočník Ludwig Blomstrand.

Úvod zápasu byl ve znamení hodně svižného hokeje, hra se přelévala ze strany na stranu a přerušovalo se pouze minimálně. První velkou šanci měla v 9. minutě Plzeň. Suchý nabízel přihrávku Přikrylovi, který jen o kousek na puk nedosáhl. Zakončoval by přitom do poloprázdné branky. Poté hráli indiáni přesilovku a na jejím konci udeřili. Dzierkalsovu štiplavou střelu Neužil vyrazil a pohotový Tomáš Mertl zametl puk do sítě. Plzeňští se pak zuby nehty bránili dvěma přesilovkám hostů. Svoboda si poradil s nebezpečnými střelami Chlapíka, Sobotky či Řepíka.

Na začátku druhé třetiny měl dvě dobré příležitosti Chlapík, Svobodu ale nepřekonal. Plzeňští pak nedokázali využít dvě přesilové hry v řadě za sebou, včetně 18 vteřin dlouhé početní výhody 5 na 3. Naopak Sparta svoji další přesilovku využila. Nahození Erika Thorella si nešťastně Svoboda srazil za brankovou čáru. Západočeši se pak dostali do útlumu, čehož Pražané využili. Ve 35. minutě se podruhé prosadil Erik Thorell. Třetinu hrůzy pak zakončila 39. minuta a trefa Sobotky.

Ve třetí části se Plzeň dlouho trápila, Sparta spolehlivě bránila a vypadalo to, že Spartě cestu za třemi body nic nezkomplikuje. Ve 48. minutě ale zbytečně fauloval Dvořák a po sedmi vteřinách využil přesilovou hru tvrdou ranou Ludwig Blomstrand. Plzeň najednou byla na koni a v čase 54:10 vyrovnala. Úspěšným střelcem byl znovu Ludwig Blomstrand. Za dalších 24 vteřin už Škodovka vedla. Chybu Pavelky využil přesnou střelou nad rameno Michal Bulíř. Jenže indiáni se z vedení neradovali dlouho. Zikmund uklidil do sítě vyraženou střelu Formana. Hektický závěr tím ale nekončil. V 58. minutě totiž Západočeši využili už třetí přesilovku a opět to byl Ludwig Blomstrand, který za necelých deset minut dokonal hattrick a zařídil tak Škodovce důležitou tříbodovou výhru.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Do prvního obdrženého gólu to bylo z naší strany slušné. Pak jsme začali hrát složitě, dělali jsme chybu za chybou, čehož kvalitní soupeř třikrát využil. To byl problém. Jsem rád, že jsme to nevzdali, pomohl nám gól na 2:3, hráči si začali věřit, míchali jsme se sestavou a otočili jsme to. Závěr byl takový blázinec, rozhodli jsme v přesilovce. Parádní obrat, vážíme si toho."