Staněk chytil penaltu, Plzeň zvládla ošidný duel s Bohemians

Od - neděle, 21. únor 2021 16:47
PLZBOH-2021-bucha-gol-report Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 20. kole Fortuna:Ligy Bohemians 1905 3:1. Západočechy poslal do vedení v závěru první půle Kayamba, po přestávce chytil Staněk Jindřiškovi pokutový kop. V 61. minutě navýšil vedení Viktorie Pavel Bucha a o čtyři minuty později penaltu proměnil Jean David Beauguel. V 87. minutě už Pražané jen kosmeticky upravili skóre, když se trefil Pulkrab.

Úvod zápasu toho příliš nepřinesl. Ani jeden z týmů se vůbec nedokázal dostat k ohrožení branky soupeře. Náznak příležitosti přinesla 8. minuta a hlavička Šulce z těžké pozice, která ale zamířila mimo tři tyče. První velkou šanci zápasu měl téměř po půl hodině hry znovu Šulc. Po několika odrazech v pokutovém území Bohemians se k němu dostal nečekaně míč, mladý záložník Viktorie ale zakončil trestuhodně slabě a Le Giang neměl problém zasáhnout. Ve 34. minutě zatrnulo prozměnu Plzeňanům, ukrytá střela Vondry jen těsně minula pravou tyč. S přibývajícími minutami Viktoria přecijen přidávala na tempu, střela Kalvacha i další velká šance Šulce ještě gólem neskončila, ale ve 43. minutě se Západočeši dočkali. Nedorozumění Krcha s Le Giangem využil Joel Kayamba.

Ve 47. minutě Brabec fauloval na hranici vápna Vaníčka a po konzultaci s videorozhodčím odpískal sudí Ginzel pokutový kop. K němu se postavil kapitán klokanů Jindříšek, jeho úmysl ale vystihl Staněk a pokus k levé tyči chytil. V 54. minutě rozvlnil síť za Le Giangem Bucha, přihrávající Beauguel ale stál v ofsajdu, a tak byla radost Viktoriánů předčasná. V 61. minutě už radost Buchovi nezkazilo nic. Možná trochu nečekaně k němu propadl míč v pokutovém území a mladý záložník neměl se zakončením problém. O čtyři minuty později už to bylo 3:0. Vondra ve vápně srazil Havla a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Jean David Beauguel. Vzápětí mohl ještě zkomplikovat plzeňskou pohodu Ljovin, jenže Staněk mu včas zmenšil střelecký úhel a jediným výsledkem tak byl rohový kop. Hosté se nakonec čestného gólu dočkali, v 87. minutě pokazil Staňkovi čisté konto Pulkrab.