Sněhurka a sedm trpaslíků obsadí Nové divadlo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 13. leden 2020 19:24

Originální baletní zpracování pohádky o Sněhurce přichystal pro nejmenší diváky Baletní soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla. Premiéra této inscenace je naplánována na sobotu 18. ledna na Malé scéně DJKT.

Na Malé scéně přivádí k životu Sněhurku a její trpaslíky choreografka a režisérka Alena Pešková. Choreografie je složená k původní hudbě skladatelky, houslistky, violistky, hráčky na kvinton, performerky a zpěvačky Gabriely Vermelho. Pešková se zpěvačkou Vermelho již pro plzeňský soubor v minulosti vytvořila originální inscenaci Krvavá svatba dle stejnojmenného dramatu F. G. Lorcy (2013).

V inscenaci se v roli myslivce objeví i známý choreograf Richard Ševčík, který je autorem choreografie k představení Erbenovy Kytice. Dále budou diváci moct sledovat Corinne Cox, či Charlottu Clementi jako Sněhurku, prince si zahraje Joshua Lee, nebo Gaëtan Pires. Sara Aurora Antikainen podá Sněhurce otrávené jablko jako macecha. Kostýmy má na starost Aleš Valášek a o scénu se postaral Richard Pešek jr.

Dětským divákům je nyní přiblížen známý příběh podle slavné knižní předlohy bratří Grimmů, v němž jeden z ústředních motivů je boj dobra se zlem.

Fotogalerie