Skvělá pozice do odvety. Plzeň otočila duel s Tiraspolem!

Od - úterý, 2. srpen 2022 20:51
Skvělá pozice do odvety. Plzeň otočila duel s Tiraspolem! Foto: FCVP

Nadějnou pozici pro domácí odvetu třetího předkola Ligy mistrů si připravili fotbalisté Viktorie Plzeň. Západočeši na horké půdě v Kišiněvě zvítězili proti Šeriffu Tiraspol 2:1, když se jim podařilo díky proměněné penaltě Tomáše Chorého a přesné hlavičce Pavla Buchy otočit nepříznivý vývoj utkání.

Hned po pár vteřinách předvedl výborný zákrok Jindřich Staněk proti střele z dálky v podání Regiho Lushkji. Na druhé straně se k zakončení zpoza vápna dostal Pavel Bucha, proti jehož pokusu se neméně povedeně předvedl Razak Abalora. Do ještě větší gólovky se po standardní situaci Lukáše Kalvacha dostal Luděk Pernica, když hlavičkoval úplně osamocen, ale pouze do náruče domácího gólmana. Potom jak Tiraspol, tak viktoriáni předvedli velmi povedené střely ze střední vzdálenosti, které mířily jen kousek mimo tři tyče. Za Šerif pálil Renan Guedes, za Viktorii těsně minul Jan Kopic. Červenomodří předváděli velmi ofenzivní výkon, po rohovém kopu Kalvacha se v další tutovce objevil Pernica, ale ani tentokrát nedostal míč do sítě. Před závěrem poločasu se na obou stranách kopaly penalty. Nejprve po ruce Jana Sýkory ve vápně zahrával pokutový kop Šerif a Ibrahim Akanbi Rasheed z něj vymetl šibenici, 1:0. Zanedlouho však na druhé straně hřiště fauloval brankář Abalora Milana Havla a Plzeň měla stejnou výhodu. Také Tomáš Chorý proměnil s přehledem. V nastavení ještě vytáhlý útočník neproměnil stoprocentní šanci hlavou z malého vápna, a tak se po ofenzivní podívané šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Také na úvod druhé půle se musel Staněk vytasit s parádním zákrokem, když konečky prstů vyrazil povedený volný přímý kop Pernambuca na břevno. A v 55. minutě Viktoriáni udeřili. Po šikovném uvolnění ocentroval Mosquera, Chorý ho prodloužil a Pavel Bucha netradičně hlavou zamířil přesně. Potom se Kalvach pokusil domácího gólmana překvapit ze standartní situace, střele ale chyběla větší razance. V posledních 20 minutách si domácí vytvořili ještě několik zajímavých příležitostí, plzeňská defenziva v čele se Staňkem ale všechny přestála bez újmy. Svěřenci trenéra Michala Bílka nakonec zvítězili i ve třetím utkání v předkolech Ligy mistrů, z Moldavska si odváží výhru 2:1 a nadějnou pozici do domácí odvety s Tiraspolem.