Od - středa, 3. srpen 2022 08:26
Bílek překvapil nasazením dvou útočníků. Osvědčilo se nám to, liboval si plzeňský kouč Foto: FCVP

Před zápasem v Kišiněvě se hodně řešil rébus, jestli v základní jedenáctce vyběhne Tomáš Chorý nebo Jan Kliment. Kouč Michal Bílek ale nachystal překvapení a na hřiště od úvodní minuty poslal oba útočníky. A tah mu vyšel dokonale. Hrotové duo se skvěle doplňovalo a i díky Chorému s Klimentem Viktoria porazila v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů Tiraspol 2:1. "V posledním zápase se nám osvědčila hra na dva útočníky, teď taky. Chorý i Kliment pracovali dobře do defenzivy, zvládají podržet balon. Honza měl i velmi dobrý pohyb. Bylo to správné rozhodnutí," pochvaloval si plzeňský kouč Michal Bílek.

min https 17Jak to byl zápas z vašeho pohledu?
Podali jsme výborný týmový výkon. První půle byla velmi dobrá, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili. Také po přestávce jsme měli další situace, co zaváněly gólem. Pozorně jsme bránili, věděli jsme, že pokud necháme jejich hráčům v ofenzivě prostor, můžeme mít problém. Dobře jsme to zavírali, pochvala patří všem hráčům.

Do odvety je to hodně nadějný výsledek, že?
Ano. Beru to nesmírně pozitivně. Hráči se přesvědčili o tom, že i se Šeriffem, který má v týmu velké individuality, se dá hrát. Pokud do toho dáte srdce a hrajete organizovaně, jde to. Hodně nás to nabije energií. Když se budeme na každý zápas koncentrovat jako na tenhle, pak budeme úspěšní.

K překvapení všech jste nasadil od začátku dva útočníky. Jaký byl důvod?
Řízek (Radim Řezník, pozn. red.) má trošku zdravotní problém, proto jsme se rozhodli takhle. V posledním zápase se nám osvědčila hra na dva útočníky, teď taky. Chorý i Kliment pracovali dobře do defenzivy, zvládají podržet balon. Honza měl i velmi dobrý pohyb. Bylo to správné rozhodnutí.

Utkání rozhodl svým gólem Pavel Bucha, který se s Kalvachem ve středu pole hodně dobře doplňoval. Pochválíte ho?
Každý hráč hrál velmi dobře. Buchy byl odměněný za svůj perfektní výkon gólem, který také potřeboval. Od středních záložníků chceme, aby také byli produktivní, jsem za to rád.

Klíčový moment přišel dost možná na konci první půle, kdy jste dokázali rychle odpovědět na vedoucí gól Tiraspolu. Ukázal Tomáš Chorý při penaltě v bouřlivé atmosféře pevné nervy?
Útočník potřebuje sebevědomí, to jednoznačně. Po odchodu Bogyho (Jeana-Davida Beauguela) je to náš první střelec na penalty, vzal si to a ukázal, že má pevné nervy.