Skleněné peklo zmizí do září 2024!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 10. březen 2023 08:10
Skleněné peklo zmizí do září 2024! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Bývalý autosalon Carimex na Rokycanské třídě, které Plzeňané přezdívají "skleněné peklo", zmizí nejpozději do konce září příštího roku. Radní města na svém jednání schválili investorům posunutí dílčích termínů stavby obchodů a bytů na pozemcích pod největší nezkolaudovanou stavbou ve městě, jejíž trosky hyzdí Plzeň téměř čtvrt století. O čtyři měsíce, na letošní 31. červenec, se posouvá termín pro vydání rozhodnutí o demolici stavby včetně nabytí právní moci.

„Investor nás požádal o posunutí dílčích termínů. Rozhodli jsme se mu vyjít vstříc, zároveň jsme ale jasně řekli, že očekáváme dodržení dohody na termínu demolice objektu. Součástí dodatku k dohodě je také nový bod, který investorům ukládá povinnost zajistit nejpozději do konce letošního září objekt Carimexu proti nepovolenému vniknutí třetích osob a odstranit z areálu nepořádek,“ řekl první náměstek primátora pro oblast technickou Pavel Bosák.

O čtyři měsíce se posouvá termín pro vydání rozhodnutí o demolici stavby včetně nabytí právní moci – nově na 31. července 2023, dále se posouvá termín pro podání žádosti o vydání územního rozhodnutí na 31. prosince 2023 (oproti 31. květnu 2023) a termín pro podání žádosti o vydání stavebního povolení bude z 30. června 2024 posunut na 30. září 2024.

„Nové termíny neohrozí termín faktického odstranění sedmipodlažní budovy Carimex, jež je už řadu let v dezolátním stavu a je ostudou lokality, kterou vede i frekventovaná komunikace mezi Plzní a Prahou,“ dodal náměstek Pavel Bosák.

Demolice Carimexu dál zůstává podmínkou pro to, aby Plzeň prodala své pozemky, na nichž Carimex stojí. Investoři pak chtějí v této lokalitě vybudovat Centrum Úslava. V první etapě tohoto projektu postaví obchodní a administrativní objekty, v druhé etapě pak bytové domy.