Schváleno. Nouzový stav začne platit od pondělí, většina středních škol zavře

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 30. září 2020 18:10
vlada cr ilustrační foto

Vláda ve středu odpoledne schválila opětovné vyhlášení nouzového stavu, které je podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (ANO) nutné kvůli potřebným plošným opatřením ke snížení reprodukčního čísla viru. Vstoupí v platnost v pondělí 5. října. Od stejné chvíle platí dříve avizovaná opatření - omezení počtu lidí na hromadných akcích či uzavření středních škol.

Na dva týdny se od pondělí uzavřou střední školy v regionech označených na semaforu rizika nákazy covidem červenou nebo oranžovou. Nehledě na barvu regionu na semaforu se zakazuje na druhém stupni všech škol tělocvik. Hudební výchova oproti prvotním informacím zrušená nebude, ale žáci během hodin nesmí zpívat.

Podle očekávání budou zakázány hromadné akce uvnitř nad 10 lidí, venku nad 20 lidí. Výjimku mají domácnosti, práce v zaměstnání nebo zastupitelstva. Zároveň se ruší operní, muzikálová a jiná představení, kde se zpívá.

Další ránu dostaly sportovní kluby. Utkání se sice mohou konat, jenže bez diváků. Na stadiony smějí sportovci, realizační týmy a další personál do 130 lidí.

Lehké omezení čeká také na návštěvníky restaurací. U jednoho stolu může sedět maximálně šest osob.

Článek bude aktualizován.