Sbírka úspěchů se v rodině vejprnických siláků opět rozrostla

Od - středa, 14. říjen 2020 18:02
Jiří Horník 1948 první místo JIhlava 2020 Jiří Horník vyhrál mistrovství republiky.

Silovému sportu je oddaná celá rodina. Dvaasedmdesátiletý Jiří Horník, jeho dvaačtyřicetiletý syn Jiří a šestnáctiletý vnuk David opět obohatili sbírku o další medailové kovy.

Nejstarší Jiří Horník dokázal v letošním roce vyhrát otevřené mistrovství České republiky juniorů, dorostu a masters v klasickém benčpresu v kategorii do 105 kilogramů masters 4, obsadil i první místo absolutně a navrch přidal český rekord v benčpresu. Stejný kousek se mu povedl i na 16. otevřeném mistrovství České republiky dorostu, juniorů a masters v benčpresu.

Bench-press je soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou, patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat například různou šíří úchopu či náklonem lavice, a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin. Zdroj: wikipedia

Jeho vnuk David vyhrál na otevřeném mistrovství republiky v benčpresu svoji kategorii do 74 kilogramů i absolutně, v klasickém benčpressu pak skončil v kategorii dorostu třetí. Další úspěch zaznamenal na mistrovství republiky v silovém trojboji, kde ovládl kategorii dorostenců do 74 kilogramů.

Tak, jako všechny sporty, zasáhla epidemie koronaviru také siláky z Vejprnic. Jiří Horník starší a David Horník měli jet prokázat svoji formu do Finska či Ruska. Mezinárodní závody se ale nakonec konat nemohly.