Policisté v ulicích. Nařízení vlády lidé respektují

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 14. říjen 2020 19:40
121503695_2285337208279184_7692155695956751500_n Foto: ZAK TV/ K. Tipanová

Prozatím jen minimum případů porušení opatření proti šíření koronaviru zjistili dosud policisté v Plzeňském kraji. Kontrolují, zda lidé nosí na vymezených místech roušky nebo zda nejsou například otevřené restaurace, bary a další zařízení, která musí být podle vládního nařízení uzavřeny. V průběhu středy se například v Plzni zaměřili na kontrolu nošení roušek na zastávkách či nádražích.

Foto: ZAK TV/ K. Tipanová

V souvislosti s vydanými nařízeními či mimořádnými opatřeními jako je například zákaz přítomnosti veřejnosti v určených provozovnách, zákaz provozování některých zařízení nebo zákaz pohybu na určených místech bez ochranných prostředků dýchacích cest policisté dohlížejí na jejich dodržování. "Kontroly probíhají v rámci běžného výkonu služby po celém kraji. Do současné doby kolegové provedli denně přibližně 200 kontrol a porušení těchto nařízení zjistili v jednotkách případů. V některých případech stačilo pouze upozornění a několik přestupků jsme předali příslušným správním orgánům," popsala policejní mluvčí Martina Korandová.

"Jsme rádi, že lidé jsou v Plzeňském kraji zodpovědní a snaží se chránit nejen sebe, ale i ostatní, a doufáme, že tento pozitivní trend bude trvat i nadále," upřesnila Korandová.

Ani policistům se Podle Korandové se nevyhýbají různá onemocnění. "V současné době máme v karanténě či v domácí izolaci  107 policistů  a z toho je 36 pozitivně testovaných na onemocnění Covid -19. Čísla se mění každý den," dodala.