Řidiči, buďte trpěliví! Plzeň čeká velký výpadek semaforů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 31. březen 2021 10:58
190808_Sipka_Belanka foto: www.svsmp.cz

Pořádnou dávkou trpělivosti a opatrnosti se musí začátkem dubna vyzbrojit řidiči v Plzni. V jeden den a ve stejnou dobu budou mimo provoz světelná signalizační zařízení hned na sedmi rušných křižovatkách. I když je budou hlídat policisté, o kritické situace tam zřejmě nebude nouze.

Odstávka semaforů začne už tento týden na křižovatce ulic Studentská, Plaská a U Velkého rybníka. Tady se bude systém připravovat na napojení nového silničního obchvatu. Semafory na této krušné křižovatce nebudou fungovat minimálně dva týdny. A to už od pátku 2. dubna. "Po dobu minimálně dvou týdnů budou dopravní policisté monitorovat plynulost a bezpečnost silničního provozu na rušné křižovatce a v případě potřeby budou připraveni na vzniklou situaci v silničním provozu adekvátně zareagovat," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Nejhorší situace se očekává za týden. Vedle křižovatky Studentská, Plaská a U Velkého rybníku budou semafory vypnuty i na výjezdu z nákupního centra v Sukově ulici, který je také hodně frekventovaný. Semafory tam nebudou fungovat 8. dubna od 8 do 11 hodin. Stejně jako na dalších čtyřech rušných křižovatkách ve směru do centra. Další je křižovatka ulic Sukova a Schwarzova, na které si řidiči zkracují cestu do centra. Následuje křižovatka ulic Klatovská x Dobrovského nebo křižovatka Klatovská x Edvarda Beneše, přes kterou jezdí auta do Fakultní nemocnice. Semafory nebudou fungovat ani na dalších místech, a to U Belánky, a na křižovatce ulic Doudlevecká a U Trati.

"Po celou dobu výpadku budou situaci v silničním provozu nepřetržitě monitorovat plzeňští dopravní policisté, kteří budou mimo jiné trvale regulovat provoz na křižovatce Klatovská Borská U Trati a Doudlevecká U Trati. Podle potřeby budou policisté adekvátně připraveni do regulace provozu i na ostatních světelných křižovatkách," dodala Hokrová.

Více o problémech, které mohou řidiči očekávat, se dozvíte v dnešní reportáži na ZAK TV v premiérovém vysílání od 17 hodin.