Prymula přitvrdil. Restaurace musí ve 22 hodin zavřít, hromadné akce pouze pro méně lidí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. září 2020 15:41
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Další preventivní opatření proti šíření nákazy novým koronavirem oficiálně potvrdil nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle očekávání budou muset restaurace, hospody a bary zavírat už ve 22 hodin. Zároveň bude nižší účast na sportovních akcích pro diváky, na venkovních, kde se sedí, může přijít pouze 2 tisíce osob, vnitřních se zúčastní maximálně jen tisícovka. Pokud se jedná o akci pro stojící, může dorazit maximálně 50 osob vevnitř a 10 venku. Nová nařízení mají platit prozatím 14 dní.

"Jsme v situaci, kdy vidíme nárůst případů. Pokud se srovnáme s jednotlivými státy v Evropě, tak je zřejmé, že naše data nejsou dobrá," uvedl ministr.

Provozní doba restaurací a barů bude podle Prymuly omezena do 22 hodin. "Jsou to nejrizikovější aktivity, pod vlivem alkoholu dochází k četnějším kontaktům. Myslím si, že to opatření není tak tvrdé, jak se prezentovalo," prohlásil Prymula.

Počet diváků na venkovních sportovních akcích se nově omezí na 2000, na vnitřních na 1000. Venkovní akce na stání se budou moci konat pouze do účasti 50 osob, řekl Prymula. Dál platí zákaz vnitřních akcí na stání pro více než 10 lidí. "Hromadné akce jsou problémem, kde dochází k přenosu nákazy. Když se podíváte do zahraničí, jsou země, kde se třeba fotbal hraje bez diváků. Naše opatření nejsou tak restriktivní, že by znemožnila konat sportovní a kulturní aktivity," dodal ministr.