Přikryl hattrickem srazil Zlín, zabalí a odjíždí. Vstříc mistrovství světa?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 4. prosinec 2020 21:07
FB_IMG_1607108108713 Foto: HC Škoda Plzeň

Když vše půjde ideálně, další zápas sehraje za Plzeň až v novém roce. A pokud by mělo jít o rozlučku s tím letošním, zvládl jí Filip Přikryl tak, jak si možná ani sám nepředstavoval. Ve 24. kole hlavně díky jeho premiérovému hattricku Škoda porazila Zlín 7:5. V sobotu v podvečer už se bude hlásit trenérům reprezentační dvacítky na závěrečném soustředění před mistrovstvím světa v Kanadě. 

Foto: HC Škoda Plzeň

Jak hodnotit takový bláznivý zápas? Asi se vám osobně hrálo hodně dobře, že? Hrálo se mi samozřejmě skvěle, pomohlo mi, že se mi povedlo dát gól v první třetině. Pak už jsme na to navázali týmovým výkonem, odehráli jsme výborné utkání. Měli jsme výpadky, což se nesmí stát. Něco jsme si k tomu ale řekli a rádi bereme tři body.

Dá se říci, který z těch vašich tří gólů se vám nejvíc líbil? Každý gól je cenný, ale ten druhý byl asi nejlepší.

Kdy jste poznal, že tohle bude prostě váš den? Už se mi na něco podobného stihlo zeptat pár lidí. Nic jsem neměnil, mám rutinu před zápasem. Ani jsem neměl ten zlom. Možná jen, když jsem měl obrovskou šanci na druhý gól a dal jsem tyčku, řekl jsem si, že takhle ne. A nakonec z toho byli tři.

foto: HC Škoda Plzeň

A hned po tom třetím vám spoluhráč Sebastián Malát něco říkal. Prozradíte co? Pamatuju si to přesně. Byla to věta: "Tohle budeš mít hodně drahý". Moc mu děkuju, trochu jsem mu to oplatil, že se taky zapsal do statistik.

Kam si vystavíte puk? Ještě nevím, ale můj táta má síň slávy, kterou vede mně i bráchovi (Roman Přikryl, pozn. red.) Tak asi tam, mám tam už i puk, se kterým jsem dal první extraligový gól.

Věříte, že si další zápas za Plzeň připíšete až v novém roce? (Přikryl odjíždí na reprezentační sraz před mistrovstvím světa juniorů, pozn. red.) To není otázka na mě. Snažím se udělat všechno pro to, abych se tam dostal. Ale na srazu se sejde 40 kluků a všichni mají tyhle ambice. Nechám to na trenérech, můj cíl je odevzdat vše pro to, abych mohl hrát další zápas až v lednu.

Stihnete vůbec drobnou oslavu, když už se v sobotu v podvečer musíte hlásit ve Vyškově? Sám nevím, co budu teď dělat. Je to narychlo, ani jsem si to neuvědomil. (směje se)