Plzeň zvládla přestřelku se Zlínem, mladík Přikryl vstřelil premiérový hattrick

Od - pátek, 4. prosinec 2020 20:11
TUR_1595 Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve 24. kole extraligy na domácím ledě Zlín 7:5. První hattrick v extralize mužů vstřelil mladík Filip Přikryl, opět se střelecky prosadilo také duo Gulaš, Kantner. Další góly přidali Peter Čerešňák a Petr Straka.

Plzni se před zápasem rozpadl útok, kromě už dříve zraněného Musila nenastoupili ani Mertl s Kodýtkem. Trenér Ladislav Čihák tak točil jen 11 forvardů a příležitost dostali opět mladíci Malát s Přikrylem. A právě druhý jmenovaný se za ni odvděčil gólem. Nejprve ještě v 6. minutě zachránila Zlín tyč po střele Poura, o dvě minuty později už ale Přikryl usměrnil za záda Kašíka nahrávku Roba. V 10. minutě mohl zvýšit vedení Škodovky Kantner, Kašíka ale tváří v tvář nepřekonal. Hosté měli první pořádnou šanci až v 18. minutě, Poletín ale puk za záda Frodla neprotlačil, a tak se skóre měnilo opět na druhé straně. Gulaš našel najetého Petera Čerešňáka, a ten neměl se zakončením problém.

Gólově bohatou druhou třetinu načal ve 23. minutě Matyáš Kantner, který uklidil za Kašíka puk vyražený po střele Kracíka. O tři minuty později se indiáni radovali počtvrté. Budík vypálil a Petr Straka puk dorazil za bezmocného brankáře Zlína. To už na Kašíka bylo moc a místo v brankovišti přenechal Hufovi. A netrvalo dlouho a i on lovil puk z klece. V přesilové hře ho překonal po přihrávce Kantnera Milan Gulaš. V čase 38:06 už to bylo 6:0, svůj únik zakončil povedeným forhendovým blafákem Filip Přikryl. Ještě do konce druhé třetiny se dočkali i hosté, skóre korigovali Karafiát a Vopelka.

Ve 45. minutě vypálil od modré Novotný a tvrdá rána skončila za Frodlem. Jenže za minutu ujela do brejku dvojice Malát – Přikryl a druhý jmenovaný dokonal svůj premiérový hattrick. Přestřelka ovšem pokračovala dál. Ve 49. minutě vystřelil Suhrada a vyražený puk dostal za Frodla Poletín. V 55. minutě snížili hosté už na 5:7. Karafiátovu střelu dorazil Herman, na víc už ale neměli. Plzeň zvládla ubránit dvojnásobné oslabení a dovedla zápas do vítězného konce.

Ladislav Čihák, trenér Škody Plzeň: "Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, dobrý pohyb, gólově jsme se prosazovali. Nebylo tam nic špatně, až do konce druhé třetiny, kdy jsme inkasovali. To byla kaňka, jinak jsem byl spokojený. Ve třetí třetině jsem byl krajně nespokojený, hodně vyloučených, špatná disciplína. Zápas měl dvě části. 39 minut dobrých, 21 minut ne. Měli jsme našlápnuto na daleko lepší výsledek."