Při razii na drogové dealery zkoušel jeden z nich ujet traktorem

Foto: PČR

Další varnu pervitinu, tentokrát v obci na Blovicku, odhalili kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov, v čele s TOXI týmem. Zadrželi celkem pět osob, z nichž jedna se jim snažila ujet traktorem.

Foto: PČR

„Ve spolupráci s kriminalisty z Územního odboru Příbram, zásahovou jednotkou Krajského ředitelství police Plzeňského kraje a pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zadrželi pět osob, čtyři muže ve věku 37, 39, 43 a 44 let a jednu ženu ve 34 let,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Všechny osoby se policistům podařilo dopadnout na základě důkladného operativního šetření, které probíhalo od ledna letošního roku. Podezřelé osoby policisté zadrželi na různých místech Plzeňského kraje, jednoho z nich v Hradci Králové. Jeden z mužů se dokonce snažil policistům ujet traktorem.

V průběhu šetření policisté zjistili, že dvěma podezřelým mužům dodávají léky osoby, které mají v hledáčku příbramští policisté. „Ti měli rozpracovanou akci pod názvem „ALAVIS“ a rovněž na případu pracovali intenzivně několik měsíců,“ upřesnila Jelínková. Policisté z Územního odboru Plzeň-venkov a policisté z Územního odboru Příbram se tedy domluvili na spolupráci a 11. června 2020 přistoupili všichni společně k samotné realizaci celého případu.

Foto: PČR

Policisté zjistili, že sedmatřicetiletý muž nejméně rok a půl vyráběl a následně prodával pervitin. V březnu letošního roku pak do svého týmu přibral výše uvedené osoby. Dva muži ve věku 43 a 44 let dodávali k výrobě pervitinu potřebné léky a chemikálie, které částečně hradila čtyřiatřicetiletá žena. A nakonec sedmatřicetiletý muž společně s devětatřicetiletým mužem pak vyráběli samotnou drogu v maskovaném karavanu v obci na jižním Plzeňsku chemickou cestou za pomoci laboratorního zařízení.

„V souvislosti s případem policisté provedli několik domovních i nebytových prohlídek, při kterých zajistili předměty určené k výrobě pervitinu, ale i krystalickou látku a větší množství chemikálií. Zajištěné látky policisté podrobili znalecké expertíze,“ upřesnila mluvčí policie.

Do akce bylo nasazeno několik desítek policistů z Územního odboru Plzeň-venkov a Územního odboru Příbram. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání všech výše uvedených osob. Kriminalisté je obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tři muži jsou v současné době vyšetřováni vazebně, ostatní jsou vyšetřováni na svobodě. „Není vyloučeno, že policisté právní kvalifikaci ještě rozšíří, jelikož šetření tohoto případu stále pokračuje,“ dodala Jelínková.