Přeštice: Město s vizí, které se připravuje na budoucnost

Zveřejněno v Z regionu
Od - pátek, 14. červen 2024 12:28
Přeštice: Město s vizí, které se připravuje na budoucnost Foto: město Přeštice

Město Přeštice, malebně zasazené v srdci Plzeňského kraje, se připravuje na další období významných změn a inovací. S rozšiřováním infrastruktury a bohatým kalendářem letních akcí se město těší na návštěvníky a nový impulz.

Revitalizace a nové cyklostezky

Přeštice se chystají na velké změny v oblasti místní infrastruktury. Klíčová je projektová příprava na výstavbu nových cyklostezek, které propojí město s okolními přírodními a historickými lokalitami. Cílem je nejen rozšířit síť cyklostezek a tras pro volnočasové vyžití, zvýšit bezpečnost cyklistů, ale také podpořit zdravý životní styl a ekologickou dopravu.

Kromě cyklostezek se město v současnosti zaměřuje na revitalizaci veřejných prostranství a úpravy místních komunikací. Plánuje se rekonstrukce hlavních silnic a chodníků, které přispějí k celkovému zlepšení dopravní dostupnosti a zvýšení komfortu pro obyvatele i návštěvníky.

Nový obchvat města

V současné době město Přeštice hrubě pociťuje dopad intenzívní dopravní zátěže. Dlouhodobou prioritou města v oblasti dopravy je obchvat silnice I/27. Přesto, že se nejedná o stavbu města, byly představitelé města v maximální míře nápomocni Ředitelství silnic a dálnic, a tak bude tento očekávaný obchvat dokončený již do tří let. Výrazně se tak uleví občanům i projíždějícím, zlepší se plynulost dopravy a sníží se intenzita provozu v centru města. Aby Přeštice zůstaly atraktivní pro návštěvníky a přinášely požitky místním obyvatelům, chystají se také změny, které podpoří turisticky zajímavá a historická místa, ale i symboliku a význam města.

Přijměte pozvání na letní akce v Přešticích

Léto na Přešticku bude plné kulturních a společenských akcí, které nabídnou zábavu pro všechny věkové kategorie:

● 22. června

Hry bez hranic: Celodenní akce na Masarykově náměstí a v Městském parku. Akce je organizována ve spolupráci s německým partnerským městem Nittenau.

● 3. července – 25. srpna

Tajemné hybohledy Pavla Macka: Interaktivní výstava hybohledů a dřevorytů bude probíhat v Domu historie Přešticka.

● 3. července – 25. srpna

Tajemná Šumava: Výstava uměleckých děl řezbáře Karla Tittla, keramičky Ivety Kůsové a floristky Veroniky Pavlíkové bude k vidění přes léto v Domu historie Přešticka.

● 5. července

Komentované prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích: Po rozsáhlé rekonstrukci kostela jsou obnoveny prohlídky. Pro skupiny prohlídky zajišťuje Dům historie Přešticka; skupiny provází členové Spolku pro záchranu historických památek Přešticka.

● 27. července

Dechparáda pod širým nebem: Tradiční akce pro milovníky dechové hudby s krojovaným vystoupením, která se uskuteční od 14:00 do 17:00 na Masarykově náměstí.

● 27. – 31. srpna

Letní kino v Městském parku.

Objevte, co vše Přeštice nabízejí! Více informací o plánovaných akcích naleznete na oficiálních stránkách města Přeštice nebonaFacebooku: https://www.facebook.com/mestoprestice/

PR