Před policisty se schoval na střeše, pěstírnu ale nezatajil

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 1. duben 2020 11:49
auto, policie Foto: M. Osvaldová

Muž po hádce s partnerkou zdemoloval byt a utekl z něj. Přivolaní policisté následně v bytě nalezli krystalickou látku a zelenou sušinu. Muž však daleko neunikl. Před zákonem se ukryl na střeše, policisté ho nalezli za komínem. 

"Dne 28. března 2020 jsme na lince 158 přijali oznámení od obyvatelky bytového domu v Jetelové ulici v Plzni, že v jedné z bytových jednotek s největší pravděpodobností dochází k demolici jeho vybavení," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Přivolaní policisté podle ní vstoupili do bytu, který prošli. "V bytě se nikdo nenacházel, ale po celé jeho ploše bylo poházené a poničené vybavení. Na půdě bytu bylo otevřené střešní okno, ze kterého zakročující policisté zahlédli na střeše muže, který se před nimi ukrýval za komínem," potvrdila Hokrová. Devětadvacetiletého muže na místě zadrželi pro další potřeby trestního řízení, jelikož si při propátrávání bytu na několika místech všimli sáčků s nezjištěnou bílou krystalickou látkou a bedýnky se zelenou sušinou. "Nejen na půdě bytu, ale i v přilehlé garáži též nalezli předměty určené k nedovolené výrobě omamné nebo psychotropní látky, tzv. komponenty pro indoor pěstírnu," popsala policejní mluvčí.

Kriminalistický technik zajistil na místě činu veškeré možné stopy, byly zajištěné nalezené sáčky s nezjištěnou krystalickou látkou a zelená sušina pro potřeby znaleckého zkoumání. "Během šetření případu vyšlo najevo, že obýval byt společně s přítelkyní, se kterou se nepohodl, a tak v bytě vzteky rozbil, co mu přišlo pod ruku," doplnila Hokrová. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a případem se dále zabývají.