Pondělí nabízí obyvatelům metropole pestré kulturní vyžití

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 20. březen 2023 10:04
Pondělí nabízí obyvatelům metropole pestré kulturní vyžití Ilustrační foto: Visit Plzeň

Pondělí je první den pracovního týdne. Do víkendu daleko, ale přesto - nebo právě proto - si tento den toto můžete zpříjemnit některou z mnoha kulturních akcí. Pondělí 20. března nabízí prohlídky zajímavých interiérů, koncerty i divadelní představení.

V 15:30 se můžete vydat na komentovanou prohlídku Velké synagogy a rabínského domu včetně rituální lázně mikve.

Na zajímavé Divadelní prohlídky zve Divadlo J. K. Tyla – Nová scéna i Velké divadlo se otevřou veřejnosti v 16:00.

Západočeské muzeum v Plzni zve na Koncert žáků ZUŠ T. Brzkové, Plzeň. Koncert začíná v přednáškovém sále v 18:00.

V Divadle Dialog se můžete těšit od 19:00 na premiéru komedie Zázračné cvičení, kterou uvádí divadelní spolek SPODINA.
Pár v podání Jakuba Zindulky a Olgy Ženíškové je opravdu neuvěřitelně sehraný. Jeho hádky jsou brilantní. Jak vnést do "bojového" vztahu harmonii a pozitivní dynamiku? Zkuste manželskou poradnu. V roli terapeuta uvidíte Jaroslava Matějku.

Detektivní komedii Paula Pörtnera Splašené nůžky uvádí v 19:00 Divadlo Pluto.
Splašené nůžky jsou detektivní komedií, která láme divácké rekordy po celém světě. Původně psychologického dramatu Paula Pörtnera z roku 1963 se chopili američtí herci Bruce Jordan a Marylin Abramsová, kteří hru předělali na interaktivní detektivní komedii a v lednu 1980 ji poprvé uvedli v Bostonu. Od té doby byla hra přeložena do 11 jazyků a uvedena v 36 zemích světa, kde ji vidělo téměř 10 milionů diváků. V Bostonu se uvádí dodnes a je zapsána v Guinessově knize rekordů jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši). Tahle šílená komedie nabízí divákům jedinečnou možnost podílet se na policejním vyšetřování, pomáhat při rekonstrukci případu, vyslýchat podezřelé a nakonec hlasováním určit i samotného vraha.

Měšťanská beseda uvádí v 19:30 koncert Samson a jeho parta 30 let
Už to nenapravím, Strom, Pohoda, Vandrovní – ale také známé vodácké písně na texty spisovatele Zdeňka Šmída… Skupinu Samson a jeho parta snad ani není třeba představovat. Založil ji Jaroslav Samson Lenk po rozpadu skupiny Máci v roce 1993. Z Máků kromě něj přestoupil do nové kapely jen jeho bratr Jiří Budvárek Lenk, který místo kytary přešel na baskytaru. Dalšími členy se stali sourozenci Šneberkovi – zpěvačka a klávesistka Jana a kytarista Jiříček, a po čase přibyl ještě Radek Gotz na bicí.

A v 19:30 jste do Měšťanské besedy ještě zváni do kina Beseda na vítězný film festivalu v Cannes a nejvtipnější film roku Trojúhelník smutku.
Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya jsou pozváni na luxusní výletní plavbu. Společnost jim zde dělá opravdu vybraná smetánka. Je tu starý mládenec hledající životní lásku, výstřední ruský obchodník (Zlatko Buric) a celému mumraji vládne kapitán (Woody Harrelson), který je věčně pod parou. Když nečekaná událost zamíchá kartami, charaktery cestujících se ukáží v pravém světle.