Pomoc pro pendlery. Na Rozvadově začne fungovat odběrové místo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 4. únor 2021 15:19
3 odběrové místo ilustrační foto: FN Plzeň

Před obecním úřadem na Rozvadově bude od neděle fungovat odběrové místo na antigenní testy. Plzeňský kraj využil nabídky Záchranné služby Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, která je schopná provoz odběrového centra zajistit.

„Uvědomujeme si, že situace pendlerů s ohledem na podmínky vstupu do Bavorska, je velmi složitá. Snažili jsme se proto pomoci rozšířením provozní doby stávajících odběrových center, což se podařilo zrealizovat už koncem minulého týdne, kdy bylo možné absolvovat test i o víkendu. Víme, že nejhorší je situace na Tachovsku, odkud musí pendleři dojíždět na testování desítky kilometrů. Proto jsme se dohodli na zřízení mobilního centra přímo u hraničního přechodu a také máme vyjednáno, že v neděli rozšíří svoji provozní dobu odběrové místo v laboratoři v Tachově,“ uvedl náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr.

Mobilní odběrové centrum provozované Záchrannou službou Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, bude otevřeno v neděli 7. února v čase 8:00 až 18:00 hodin a v pondělí v době 5:00 až 15:00 hodin. Následně pak další neděle a pondělí.

Odběrové místo v Tachově bude provádět odběry v neděli v čase 8:00 až 12:00 hodin. Do pomoci s odběry se zapojí příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.