Přechod v Rozvadově zažil první den od spuštění nového mýtného systému

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 2. prosinec 2019 18:11
Kamion kontrola Ilustrační foto

Spuštění nového satelitního mýtného systému nepůsobilo v pondělí ráno žádné dopravní komplikace na hraničním přechodu Rozvadov. Provoz byl plynulý, kolony se netvořily, informovala o tom krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Policie místo na D5 trvale monitoruje.

Na parkovišti bylo kolem 15.30 hodin asi 180 nákladních vozidel a pár autobusů. Parkovací plocha na české straně ve směru od Německa má kapacitu 230 až 250 velkých vozidel. Policejní hlídky s dodávkou stojí na jeho okraji. "Je to bez problémů, kolony se netvoří. Hlavní vlnu náporu jsme přitom čekali dnes dopoledne," uvedl policista. I na straně od Bavorska hlídkuje německá policie, která má ale jiné úkoly než sledovat situaci kolem českého mýta.

Řidiči kamionů si buď vyřizují registraci mýta nebo vybírají povinné přestávky. Ve frontě na obchodním místě, kde se přepravci registrují, stálo kolem 15.30 hodin zhruba 40 řidičů, stejně jako ráno, většinou Poláků, Rumunů, Bulharů a Turků. Většinou jde o individuální dopravce na živnost, velké spedice už mají vozy podle policie většinou zaregistrované.

Satelitní mýto začalo na českých dálnicích platit od neděle 1. prosince, kamiony se mohly rozjet po německých i českých dálnicích od nedělních 22.00 hodin. Spuštění neprovázely první den dopravní komplikace, kolony na hranicích či u obchodních míst se netvořily. Dnešek je prvním pracovním dnem od spuštění systému, a bude proto zatěžkávacím. Dnes se problémy čekají například u Bohumína na česko-polské hranici nebo na česko-slovenském přechodu v Lanžhotě.

čtk