Plzeňští fotbalisté zdolali Sigmu, třetí výhru v řadě trefil opět Beauguel

Od - sobota, 6. březen 2021 21:57
PLZOLO-2021-beauguel2-report Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 22. kole Fortuna ligy nad Sigmou Olomouc 1:0. O výhře Západočechů rozhodla trefa Jeana Davida Beauguela z 56. minuty.

V úvodu zápasu naznačila hostující Sigma, že rozhodně nepřijela jen bránit. Několik zajímavých akcí ale nedokázala dotáhnout k ohrožení Staňkovy branky. V 8. minutě nabídl první šanci Viktorii gólman Olomouce Mandou. Jeho špatné rozehrávky ale Beauguel nedokázal využít. V 18. minutě měl ještě mnohem větší příležitost Bucha, který se ze strany řítil sám na branku. Mandous si ale na jeho zakončení počkal. Stejný souboj nastal o tři minuty později, tentokrát to plzeňský záložník zkoušel střelou z dálky. Ve 34. minutě měl další velkou šanci po přihrávce Limberského Beauguel, jenže ani tentokrát Mandouse nepřekonal.

Na první gól se nakonec ve Štruncových sadech čekalo do 56. minuty. Jean David Beauguel si zpracoval aut, obtočil se a s pomocí teče poslal míč za záda Mandouse. Sigmu vedoucí gól Viktorie zaskočil a na branku Hanáku se valil útok za útokem. Největší šanci měl v 71. minutě opět Beauguel, k němuž tak trochu nečekaně propadl míč. V 80. minutě podržel Sigmu Mandous, když vyrazil hlavičku střídajícího Mihálika. A o chvíli později zase Beauguelovi chyběly centimetry, aby dorážel do poloprázdné branky. Za dalších šest minut zase zachránil hosty od inkasované branky Hubník, když vykopával míč z brankové čáry po zakončení Šulce. To už ale nemuselo domácí mrzet. Po zásluze si dokráčeli pro důležité tři body.