Zabiják JDB. Chci se stát nejlepším střelcem ligy, říká odhodlaně plzeňský útočník

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 7. březen 2021 10:17
beauguel Foto: FCVP

Tři poslední ligové zápasy, tři výhry a třikrát pálil nový plzeňský zabiják - Jean David Beauguel. Osmadvacetiletý útočník naposledy ve 22. kole zařídil Viktorii domácí vítězství 1:0 nad Olomoucí. "Je pro mě výzvou být nejlepším střelcem ligy," tvrdí odhodlaně po svém devátém zásahu v sezóně.

Foto: FCVP

Jaký byl zápas s Olomoucí? Šancí spoustu, ale nervy až do konce, ne? Byl to těžký zápas. Jsem za celý tým velice šťastný, všichni jsme věděli, že Olomouc hraje dobře a nebude to snadné. Obzvlášť před příštím kolem, kdy jedeme na Spartu. Pro nás bylo důležité nabrat sebevědomí, abychom doma získali tři body.

Gólová akce pramenila z nějakého nácviku n tréninku? Šlo o spontánní rozhodnutí. Bylo těžké vybojovat balon, snažil jsem se ho udržet. První dotek byl instinkt útočníka. Cítil jsem, že bych měl zkusit vystřelit, což jsem udělal a byla z toho branka. Jsem šťastný.

Po gólu jste předvedl taneček. To jste plánoval? Mí fanoušci z Marseille mě o to požádali. Říkali, že když zase vstřelím branku, musím něco speciálního zatancovat. Proto jsem to pro ně udělal.

Bylo důležité, že jste se ve vyrovnaném utkání dostali do vedení? Určitě. V tomhle jsme se od doby před Vánoci hodně zlepšili. Jsme víc trpěliví, víme, že si musíme počkat na šanci a na to se maximálně soustředit. Soupeř je pak čím dál víc unavený a dá nám na hřišti víc místa. Mohli jsme dát víc gólů, ale hlavní jsou tři body. Získali jsme před Spartou potřebné sebevědomí.

V této ligové sezoně jste vstřelil devátý gól, trefil jste se ve třetím zápase po sobě. Jak se cítíte? Skvěle. Pomohla mi dovolená ve Francii, odpočinul jsem si s rodinou a přáteli a nabral sílu. Vrátil jsem se ještě s větší motivací, když jsem v první polovině sezony tolik nehrál. Znám své kvality a vím, jak dokážu pomoct týmu. Jsem šťastný, že teď mohu hrát na sto procent bez jakéhokoliv zranění. Chci skončit v tabulce střelců nahoře, stát se nejlepším střelcem ligy. Je to má výzva, udělám pro to se svými spoluhráči všechno.