Plzeňský region rájem filmařů? Loni se v něm natáčelo 21 snímků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 16. leden 2020 20:12
200115_Star_Dance_Film_1 Ilustrační foto z natáčení upoutávky ke StarDance X

Město Plzeň a celý plzeňský region jsou pro tuzemské i zahraniční filmaře čím dál atraktivnější. V první polovině loňského roku se zde natáčelo jednadvacet snímků.

Regionální Filmové Kanceláři Plzeňského kraje, která vznikla v roce 2018, se daří propagovat město Plzeň a Plzeňský kraj jako atraktivní místo pro natáčení celovečerních snímků, dokumentů i pohádek. V první polovině roku 2019 se zde natáčelo jedenáct tuzemských a pět zahraničních filmů, tři seriály, dvě minisérie, dva dokumenty a devět celovečerních snímků. Ke konci listopadu se tento počet navýšil na 21.

Největší pozornost občanů Plzně si vysloužilo natáčení úvodní znělky StarDance X v centru města. „Ačkoli filmaři hledali vhodné místo pro natáčení v Praze, Liberci a dalších českých městech, nejvíce je oslovila Plzeň. Skutečně velkou výhodou Plzně je její dopravní dostupnost, dále však také́ cena. I když se celá produkce přesune do Plzně a osmdesátičlenný štáb se zde na několik dní ubytuje, je natáčení stále levnější, než v Praze,“ upřesňuje Radka Šámalová z filmové kanceláře.