Plzeň hlásí druhého nakaženého. Muž byl lyžovat v Itálii

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 12. březen 2020 10:46
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

Aktualizováno 9:44 Krajská hygienická stanice v Plzni už provedla druhý pozitivní test na koronavirus. Podle našich informací se jedná o padesátiletého muže, který byl lyžovat v Itálii. Údajně ale nemá žádnou vazbu na ženu, u níž byla nemoc potvrzena ve středu ráno.

"Po návratu z Itálie byl v karanténě, vztahovalo se na něj už opatření. Pak měl problémy, byl indikovaný výjezd a odběr vzorků," uvedl ředitel Krajské hygienické stanice Michal Bartoš s tím, že aktuálně je muž ve stabilizovaném stavu na infekční klinice.

Prvním případem potvrzeným v Plzni byla ve středu v ranních hodinách padesátiletá žena, která se vrátila v uplynulých dnech z italského lyžařského centra Livigno. Ihned po svém návratu byla ale v domácí karanténě a neměla se tak setkat s dalšími lidmi. V průběhu středy byly u jejích rodinných příslušníků provedeny testy s negativními výsledky.

První případ hlásí i Karlovarský kraj: „Potvrzuji informace Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje o tom, že je na území  Karlovarského kraje první člověk nakažený koronavirem. Jedná se o muže z Karlových Varů, který pobýval v severní Itálii. Podle našich údajů je v domácí karanténě a nemoc má zatím mírný průběh.“ - Petr Kubis, hejtman Karlovarského kraje.