Plzeň ani v pondělí nespí, nabízí řadu kulturních akcí

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 20. únor 2023 07:02
Plzeň ani v pondělí nespí, nabízí řadu kulturních akcí Ilustrační foto: visitplzen.eu

Kdo by čekal, že se po bujarém masopustním veselí Plzeň ponoří do ticha, byl by na omylu. Naše město žije kulturou každý den a v pondělí 20. února nabízí řadu akcí: koncerty, divadelní představení i novou výstavu.

V mázhausu Radnice města Plzně začíná v pondělí výstava „Miroslav Horníček: Tady jsem se narodil“. Představeny budou i dosud velmi málo známé fotografie Miroslava Horníčka, zejména z jeho mládí. Zajímavostí jsou určitě nejen fotografie jeho rodiny a příbuzných, ale i snímky dobové Plzně, které pořídil Horníčkův otec Bedřich, vášnivý fotograf. Výstavu bude možné navštívit do 10. března. Vstup je zdarma.

Divadlo Alfa uvede v 9:00 českou premiéru oblíbené pohádky O zlaté rybce.

Koncert žáků ZUŠ T. Brzkové se koná v přednáškovém sále hlavní budovy Západočeského muzea v Plzni od 18:00.

Zpívám, tedy jsem III. – to je název koncertu, na který jste zváni od 19:00 do Měšťanské besedy. Hudební večery tradičního cyklu uvádí Jiří Untermüller. Uslyšíte nejkrásnější operetní melodie v podání členů souboru Divadla J. K. Tyla, mezi něž patří Venuše Zaoralová Dvořáková, Stanislava Topinková Fořtová, Nikola Ciprová a Jiří Untermüller. Klavírní doprovod: Vojtěch Adamčík. Na koncert lze zakoupit zvýhodněnou vstupenku pro seniory nad 65 let za cenu 190 Kč.

V Moving Station začne v 19:00 plzeňská premiéra představení Pusinky a nakládačky.

Divadlo Pluto zve od 19:00 na komedii Blbec k večeři.

V DEPO2015 začne v 19:30 první ze dvou koncertů populárního zpěváka Jiřího Korna.