Plošný zákaz končí. Fakultní nemocnice ale povolí návštěvy jen na některých odděleních

Foto: Lochotínský areál FN Plzeň

Prozatím v omezené míře se od pondělí 25. května otevře návštěvám Fakultní nemocnice v Plzni. Vybraná oddělení, na nichž jsou hospitalizovaní vážně nemocní pacienti nebo senioři, totiž zůstanou zavřená.

„Jelikož je koronavirová nákaza stále v naší populaci, opatření zavádíme hlavně pro zajištění bezpečnosti našich pacientů a zároveň i zaměstnanců,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová. Pro návštěvy zůstanou uzavřena oddělení, kde jsou hospitalizováni vážně nemocní pacienti nebo senioři.

Na odděleních, kde budou návštěvy povoleny, bude nutná telefonická objednávka u staniční sestry. „Jeden pacient může mít návštěvu jednou denně v maximálním počtu dvou osob. Na Neonatologickém oddělení je povolena návštěva pouze otce. Povolená délka návštěvy je 30 minut a návštěvník je povinen mít krytý obličej ochrannou rouškou, desinfikovat si ruce při příchodu na pracoviště a dodržovat pokyny udávané ošetřujícím personálem,“ popsala Levorová.

Fakultní pošta, jejíž prostřednictvím předávali příbuzní balíčky pacientům, zůstane zachována už pouze v borském areálu, a to z důvodu velkého počtu seniorských pacientů.

Zákaz návštěv dál platí na těchto odděleních:

Areál FN Lochotín:
Dětská klinika – Hematoonkologická lůžková stanice
Chirurgická klinika – Transplantační pokoj
Neonatologické oddělení – JIP a JIRP
Onkologická a radioterapeutická klinika
Hematoonkologické oddělení

Areál FN Bory:
Anesteziologicko resuscitační oddělení (ARO) – stanice DIP
Geriatrické oddělení
Klinika infekčních nemocí a cestovní medicíny
Interní oddělení – LDN
Plicní klinika – JIP
Pobytová sociální péče I.
Pobytová sociální péče II – Sociální lůžkové oddělení INTO