Jsem smrt, pořvával polonahý muž na strážníky. Pak policistku fyzicky napadl

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 22. květen 2020 14:50
mestska policie ilustrační foto / plzen.cz

Polonahý muž nejprve obtěžoval kolemjdoucí, následně napadl policistku. Jeho další cesta pak vedla přes psychiatrickou kliniku až na záchytku.

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách byla hlídka MP Plzeň – Lochotín vyslána na oznámení do ulice Elišky Krásnohorské. Měl se nacházet polonahý muž, který vykřikoval hanlivá slova a verbálně napadal kolemjdoucí. "Strážníci na místě uviděli sedícího polonahého muže. Po výzvě k prokázání totožnosti muž reagoval slovy: “Já jsem Smrt, já nepotřebuju žádný doklady“," popsala Andrea Vlčková z Městské policie Plzeň. Vzhledem k tomu, že se rozhovor nadále odehrával ve stejném duchu, usoudila  podle ní hlídka, že by muž mohl potřebovat odbornou pomoc. "Strážník kontaktoval tísňovou linku 155. Když muž uslyšel, že hlídka volá na tísňovou linku 155, zvedl se, protestoval a šel směrem ke strážníkům. Jeho vulgarita se stupňovala, až vyvrcholila ve fyzické napadení jednoho ze strážníků – ženy, do které s velkou intenzitou strčil," podotkla Vlčková.

Muž ve svém agresivním jednání pokračoval a pokusil se napadnout i druhého strážníka, kterému se pomocí donucovacích prostředků podařilo dostat muže na zem. Přivolaná záchranka si poté převzala od hlídky spoutaného, nezraněného muže k prvotnímu vyšetření. Záchranář rozhodl o převozu k dalšímu vyšetření do FN Plzeň Lochotín na psychiatrické oddělení. To vše za asistence strážníků. Po vyšetření muže asistovali strážníci rovněž při převozu na záchytku. "Po odeznění akutní intoxikace a po zjištění jeho totožnosti bude jeho protiprávní jednání oznámeno na k projednávání přestupku," dodala Vlčková.