Plošné testování v Nové Vsi zatím další nakažené neprokázalo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 12. září 2020 14:11
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Dosavadní výsledky plošného testování obyvatel Nové Vsi na Plzeňsku zatím neprokázalo další nakažené. Výsledky ale zatím nejsou kompletní a budou přicházet ještě v dalších dnech, řekl ředitel Krajské hygienické stanice Plzeň Přemysl Tomašuk.

Plošného testování, které mělo zachytit případně další nakažené v obci, se zúčastnilo zhruba 120 lidí. Část lidí k testování nepřišla, šlo ale zejména o případy starších lidí, kteří pobývají doma a nepřišli do kontaktu s dalšími lidmi. "Máme výsledky většiny testů a mezi nimi nikdo nový nakažený není. Je to dobrá zpráva, že se koronavirus v obci dál nešíří," uvedl Tomašuk.

Onemocnění covid-19 se v obci s asi 280 obyvateli rozšířilo po pouti 29. srpna. V souvislosti s ní se už nakazila asi čtyřicítka lidí. V souvislosti se zábavou se nakazili také někteří zaměstnanci Psychiatrické nemocnice v nedalekých Dobřanech.

Hygienici proto v obci nařídili mimořádné opatření. V Nové Vsi musí lidé na veřejných místech nosit roušky a dodržovat odstupy, je zavřený hostinec, nesmí se konat žádné veřejné ani soukromé akce, zavřený je i obecní úřad.

Nová Ves je jediným významnějším ohniskem nákazy v Plzeňském kraji. Podle posledních údajů krajské hygienické stanice ke čtvrtku, bylo v kraji 348 nakažených. Celkem se už od počátku pandemie v kraji nakazilo 1367 lidí.

čtk