Piráti podepisují petici proti prodeji polikliniky. Je to sprosťárna, spílají městu v čele s ODS

Poliklinika na Slovanech.

Za nepochopitelný krok a sprosťárnu označují plzeňští Piráti snahu města prodat polikliniku na Slovanech. Proti záměru už dokonce spustili petici, ve které kritizují rozhodnutí plzeňské koalice ve složení ODS, ANO, TOP 09 a ČSSD.

“Lidem na ulici tahle transakce připadá jako, promiňte mi ten výraz, sprosťárna,” říká plzeňský zastupitel za Piráty Petr Vileta, který je členem petičního výboru společně s neúspěšným kandidátem Pirátů do Senátu Danielem Kůsem. Pod peticí bylo ve čtvrtek odpoledne 177 podpisů.

Piráti, komunisté a lidovci prodej odmítli

Piráti spílají především vedení plzeňské radnice, které takový krok podpořilo. Pro hlasovali zástupci ODS, hnutí ANO, TOP 09 a ČSSD. Naopak prodej polikliniky kromě Pirátů odmítli komunisté a lidovci.

„Bohužel, prodej se nepodařilo odvrátit. Sešikovaná koalice, včetně starosty Slovan a senátora Lumíra Aschenbrennera nebo všech členů dříve sociální ČSSD, návrh podpořila,“ píší Piráti na svém webu. S peticí se chtějí obrátit směrem k zastupitelstvu, primátorovi a radním města Plzně.

Piráti se obávají snížení kvality a dostupnosti lékařské péče. Ztrátou kontroly nad pronájmy ordinací v budově podle nich hrozí vytlačení ordinací lékařů kvůli obchodním podmínkám soukromého pronajímatele. Za chybu považují také to, že město používá komerčního zprostředkovatele, když má vlastního správce v podobě Obytné zóny Sylván.