Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

sobota, 2. září 2023 10:18

Na Jedničce se rozhodně nenudí!

Září je v prvním plzeňském obvodu nabité akcemi. Na své si zde přijdou děti i dospělí. 

Dožínky jsou svátkem sklizně, který se slaví na konci žní. Ve Vochově letos proběhne již druhý ročník oslav tohoto svátku v sobotu 2. 9.

pátek, 1. září 2023 08:41

Černošín slaví 150 let!

Město Černošín zve na narozeninovou oslavu! Letos je to totiž rovných 150 let, kdy císař František Josef I. povýšil Černošín na město. Právě to je důvod k oslavám, které se budou konat v sobotu 2. 9.

Již po desáté se do Plzně vrací oblíbený festival pouličního umění Pilsen Busking Fest. Koná se od čtvrtka 31. srpna do neděle 3. září. Na své si přijdou milovníci různorodých uměleckých směrů.

Nejoceňovanějším hradem nebo zámkem Plzeňského kraje je podle uživatelských recenzí na Mapách Google hrad Kašperk. Unikátní cenu, kterou vytvořilo české sklářské studio KLIMCHI, převzal kastelán hradu Václav Kůs. Křišťálový špendlík na závěr prázdninové sezóny postupně obdrží hrady a zámky v každém kraji České republiky.

„Letecká záchranná služba zůstává v Plzeňském kraji v režimu 24/7, na tom se nic nezmění. ODS s TOP 09 požaduje jasné stanovisko kraje namísto mediálních výroků,“ zaznělo na pondělní tiskové konferenci. Přítomní zastupitelé uvedli, že ve hře je zřízení nové základny letecké záchranky v Karlovarském kraji, v západních Čechách by tak mohly být nově dvě základny. Zastupitelé klubu ODS a TOP 09 požadují, aby krajská koalice ANO, Piráti a STAN vyslovila jasné a závazné stanovisko zajišťující zachování letecké záchranné služby i v případě vybudování gigafactory, a to v podobě změny znění memoranda o zmenšení podnikatelského parku v lokalitě Líně.

Komentované procházky, koncerty, akce pro děti či divadelní představení na zámku – to vše nabízí náš region v samém závěru prázdnin.