Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Každý ví, co je restaurace. Víte ale, co je pestaurace? Pokud ne, můžete to zjistit ve čtvrtek 2. května v Zadních Skvrňanech.

Ve středu 1. května zemřel po krátké těžké nemoci ve věku 79 let bývalý místopředseda ODS a federální vlády Miroslav Macek, jeden ze zakladatelů a významných představitelů české pravice a také dlouholetý břitký glosátor politického dění.

Karlovarský kraj začne květen opravdu stylově! Milovníci přírody se můžou vydat za hlasy ptáků, zatímco příznivci motorů si nenechají ujít výstavu a soutěž historických vozidel. Na výběr máte i z řady skvělých koncertů, vypravit se můžete do divadla nebo na pouť. Ať už se v bohaté nabídce společenských akcí rozhodnete pro cokoliv, nezapomeňte na Prvního máje na polibek pod rozkvetlou třešní.

Teplé počasí bude přát aktivitám pod širým nebem, vydat se ale můžete i do divadla, na koncert nebo na přednášku.

K přelomu dubna a května patří neodmyslitelně pálení čarodějnic a stavění májky. Zajít si ale můžete i na přednášku, do divadla nebo na koncert.

S měsícem proměnlivého počasí se naše město loučí řadou společenských akcí. Vybrat si můžete některé z divadelních představení, zajít si na výstavu, vyzkoušet své znalosti v kvízu a chybět samozřejmě nebudou ani čarodějnice.

Regionální muzeum v Kladrubech zahájilo v pátek 26. 4. večer novou výstavu. Slavností vernisáž uvedl Jiří Kohout a své bubny rozbouřil známý bubeník Yan Ropucho (Pavel Rybecký). Jedinečné obrazy přivezli z Prahy Martina Andělová a Petr V. Godothor.

Máte rádi cestování a cestovatelské besedy? Zmeškali jste přednášku, jejíž téma vás zaujalo? Hledáte inspiraci pro příští dovolenou? Pro všechny, kterým voní dálky, máme tip na příjemně strávený čas na cestovatelském festivalu Cestoslet, který se bude konat 9. -12. 5. v Eurokempu Běšiny nedaleko Klatov.