Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

„Existuje vůbec něco, za čím není sex?“ Praneteř Borise Pasternaka, Nina Raine, napsala ještě před nástupem éry „Me Too“ pronikavý příběh o nelítostném souboji lásky, zrady a spravedlnosti. Soukromé prostředí advokátů stojících proti sobě, odhaluje moc slova, které řídí svět.

sobota, 15. červen 2024 17:37

V Nepomuku se konal Multicar sraz

Zvuk starých motorů, vůně nafty ve vzduchu a řada ikonických strojů, které se staly neodmyslitelnou součástí naší historie - tohle všechno a ještě víc čekalo návštěvníky Multicar srazu v sobotu 15. 6. v Nepomuku.

V letošním roce je tomu už 125 let, kdy v Plzni vyjel na pravidelnou linku první spoj městské veřejné dopravy a Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) chystají velkolepé oslavy. Akce se uskuteční v sobotu 15. června 2024 ve vozovnách na Karlově a na Slovanech. Připraven bude opravdu bohatý program, ale největším tahákem určitě budou prohlídky nové vozovny na Slovanech, která tak bude poprvé přístupná veřejnosti. Obě vozovny návštěvníkům otevřou své brány v 10:00 a vstup bude zdarma.

Město Přeštice, malebně zasazené v srdci Plzeňského kraje, se připravuje na další období významných změn a inovací. S rozšiřováním infrastruktury a bohatým kalendářem letních akcí se město těší na návštěvníky a nový impulz.

Ve středu 12. června uctili Plzeňané památku dvanácti lidí popravených v době heydrichiády v areálu Armádní střelnice v Plzni Lobzích. Pietní akt v místě bývalého popraviště pořádalo město Plzeň. Za vedení města položili u památníku květiny první náměstek primátora města Plzně Pavel Bosák a radní Jiří Šrámek.

Přijet z dovolené nebo se vrátit z práce a najít svůj byt či dům vykradený – to je zkušenost, kterou si jistě každý z nás rád odpustí. Chcete-li se dozvědět, jak se proti vloupání lépe zabezpečit, přijďte na letošní Evropský den proti vloupání, který se koná v Plzni ve středu 19. června na náměstí Republiky, a jehož heslo zní: „Nedej šanci zlodějům!“ Hlavním smyslem akce je tradičně připomenout lidem, jak zabezpečit svá obydlí, zejména ve vztahu k jejich každodennímu opouštění nebo odjezdům na dovolenou.