Paliva v Plzeňském kraji od minulého týdne opět zdražila

ilustrační foto / plzen.cz

V Plzeňském kraji od poloviny května dál rostou ceny pohonných hmot. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic kraje prodává v průměru za 28,17 Kč, před týdnem byl o pět haléřů levnější. O 11 haléřů na litru zdražila nafta. Za litr teď řidiči dají v kraji průměrně 27,81 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 4,77 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,29 Kč na litru více.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 28,10 Kč za litr, u nafty 27,59 Kč. Ceny v Plzeňském kraji se tak nadále drží nad celostátním průměrem. Od minulého týdne ze sedmi okresů kraje benzin zdražil ve třech okresech, v ostatních je levnější. Nafta zdražila v porovnání s minulým týdnem v pěti okresech.

Nejlevnější paliva natankují řidiči ve Zlínském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 27,69 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 27,15 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 28,80 Kč. Nafta se tam tankuje za 28,65 Kč za litr.

Nejlevnější paliva v Plzeňském kraji prodávají nadále v okrese Plzeň – sever. Benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 27 korun Kč a naftu za 26,74 Kč. Benzin tak od minulého týdne zlevnil v okrese o 40 haléřů a nafta je o devět haléřů levnější než před týdnem. Naopak nejdražší paliva jsou v kraji tradičně na Tachovsku, kde benzin mají nyní u čerpacích stanic v průměru za 30,06 Kč a naftu za 29,83 Kč. Oproti minulému týdnu benzin na litru podražil v průměru o 38 haléřů a nafta o 15 haléřů a jejich průměrné ceny jsou aktuálně nejvyšší v ČR.

čtk