Oprava semaforů i rekonstrukce vozovky. Na důležité křižovatce čekají Plzeňany komplikace

ilustrační foto / plzen.cz

Na rušné křižovatce ulic Doudlevecká a U Trati proběhnou opravné práce. Dojde tam k výměně světelného signalizačního zařízení a opravě povrchu silnice. Policisté teď žádají řidiče, aby se místu raději vyhýbali a zvolili jinou trasu.

„V období od 19. října do 13. listopadu dojde na křižovatce ulic Doudlevecká x U Trati k vypnutí světelného signalizačního zařízení. Důvodem je výměna technologie světelného signalizačního zařízení a výměna povrchu vozovky,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová. Provoz budou řídit policisté z dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Plzeň ve spolupráci s policisty z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na bezpečnost budou dohlížet i strážníci Městské policie.

V tomto týdnu jsou semafory na křižovatce v provozu, ale provoz je částečně omezen. „V období od 24. do 25. října 2020 a v období od 31. října do 1. listopadu 2020 dojde k úplné uzavírce ulice U Trati,“ podotkla Raindlová.

Policisté upozorňují řidiče, aby při průjezdu zmíněnou křižovatkou dbali zvýšené opatrnosti a řídili se pokyny policistů a byli ohleduplní vůči ostatním účastníkům silničního provozu. „Dále žádáme všechny řidiče, je-li to možné, aby při své cestě využili jinou trasu,“ dodala mluvčí.