Na Krajský úřad i bez roušky. Ve vestibulu ji obdržíte zdarma

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 29. říjen 2020 11:21
1602843393042 Zástupce společnosti Euronova Group Stanislav Zeman předává Krajskému úřadu v Plzni speciální dezinfekční stojan.

Pokud přijdete na Krajský úřad v Plzni a zjistíte, že nemáte roušku, nemusíte se pro ni vracet. Na recepci bude návštěvníkům zdarma k dispozici dezinfekční stojan, jehož součástí je také zásobník s rouškami. Vyrobila jej a dodala společnost Euronova Group.

Bezdotykový dezinfekční stojan má na sobě umístěný zásobník obsahující roušky. „Jedná se přitom o nelékařskou roušku určenou pro širokou veřejnost, která je z netkaného SMS materiálu,“ uvedl obchodně-technický manažer dodávající společnosti Euronova Group Martin Černý. Podle něj je rouška jednoduchá z hlediska toho, jak vypadá, tak i toho, jakým způsobem se použije. Ke každé roušce ještě dostane návštěvník jednotlivě zabalenou pružinku, která bude k dispozici na vrátnici. „Rouška má dvě vrstvy. Jeden konec se zahákne za krk, druhý konec se provlíkne tzv. rukávem a pak se jen zvedne na hlavu,“ popsal.

Do zásobníku se roušky dodávají v rolích, každá role má přitom 200 kusů. Roušky jsou velké 20 x 20 centimetrů. „Stačí dvakrát zmáčknout páku. Je to podobné jako papírové ručníky na veřejných toaletách,“ přirovnal Černý. Materiál pro výrobu roušek dodala společnost BIC Plzeň, ultrazvukové svářecí zařízení na roušky poskytla firma Ducane.

Podle krajské náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcely Krejsové (ODS) vznikl nápad v momentě, kdy vstoupilo v platnost nařízení vlády používat roušky ve vnitřních prostorách. „Myslím si, že to je dobrá věc. Máme sice omezený provoz, ale jednak chceme zpropagovat tento typ roušek a jednak také lidem usnadnit situaci, kdyby si roušku zapomněli doma,“ dodala Krejsová.

Speciální roušky byly kromě toho dodány také na Západočeskou univerzitu a na Univerzitu třetího věku, jejich výroba bude pokračovat i v listopadu.