Omezení volného pohybu a další zákazy platí do 11. dubna

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. březen 2020 21:44
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Podle očekávání v pondělí večer vláda prodloužila omezení volného pohybu kvůli koronaviru. Prozatím tak nově bude do 11. dubna do šesté hodiny ranní. Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami.

Opatření omezující volný pohyb se nevztahuje například na cesty do zaměstnání, na nezbytné cesty za rodinou nebo osobami blízkými, cesty k obstarávání základních životních potřeb, do zdravotnických zařízení, dobrovolnickou či sousedskou výpomoc, na pobyty v přírodě nebo parcích a pro účast na pohřbech.

Lidé se mají na veřejně dostupných pohybovat maximálně ve dvou, pokud nejde o více osob žijících ve společné domácnosti, tedy například rodiče s dětmi. Do stejného data budou uzavřeny také restaurace a obchody.

Do povinné dvoutýdenní karantény bude nově muset s výjimkami každý, kdo se vrátí do České republiky. Dosud se povinnost karantény týkala jen lidí vracejících se z rizikových destinací, mimo jiné z USA, Španělska, Itálie, Německa, Rakouska, Francie, Austrálie nebo Velká Británie.