Odpadků je už příliš. Plzeň výrazně posílí jejich svoz o víkendech v centru a rekreačních oblastech

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 25. červen 2024 07:21
Odpadků je už příliš. Plzeň výrazně posílí jejich svoz o víkendech v centru a rekreačních oblastech ilustrační. Foto: město Plzeň

Plzeňská radnice posílí od 28. června víkendovou svozovou službu odpadových nádob v centru města a v jeho širším okolí, stejně tak v rekreačních oblastech. Reaguje tak na větší množství lidí a turistů v ulicích a venku, s čímž souvisí i rostoucí naplněnost košů.

Posílení služby nad rámec stávajících objednávek bude zatím platit do konce září, poté vedení města vyhodnotí, jak je efektivní. Zapojeni budou kromě městské úklidové firmy Čistá Plzeň i městští strážníci, kteří budou dávat dispečerům informace o stavu nádob. Na tomto řešení se dnes na mimořádné schůzce dohodli se zástupci Čisté Plzně a Městské policie Plzeň primátor Roman Zarzycký, jeho náměstci Pavel Bosák, Aleš Tolar a radní Jiří Winkelhöfer. Cílem je čisté město.

Důvodem posílení svozu není to, že by se v centru při optimalizaci snížil počet košů, počet se nijak neměnil. Důvodem naplněných nádob je to, že roste množství odpadu. Nově tak místo svozu odpadkových nádob v centru dvakrát denně, bude od pátku až do neděle svoz navýšen na třikrát denně. Nově je také dle dohody městská policie připravena zajištovat vjezdy svozové firmě i k nádobám v místě dopravní uzavírky. Městská policie se zapojí také tím, že využije kamery, jež jsou již umístěny v ulicích.