Odchází Plzni kapitán? Ještě je to otevřené, tvrdí vedení Škodovky. První změny už potvrdilo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 18. březen 2021 13:07
Tomáš Vlasák Martin Straka a Tomáš Vlasák. ilustrační

Dobrá základní část a pak zklamání. "Je to neúspěch, čekali jsme, že půjdeme dál," shodli se pět dní po překvapivém vyřazení v předkole play-off s Olomoucí generální manažer Plzně Martin Straka a sportovní manažer Tomáš Vlasák. Oba už teď ale spřádají plány na další sezónu a potvrdili také první odchody, otázka Milana Gulaše zůstává ale ještě otevřená.

"V základní části jsme byli spokojení, měli jsme hodně zraněných a nějak se s tím popasovali. Pak začalo předkolo, kde jsme čekali trochu lepší výsledek. Z toho panuje zklamání. Musíme se nějak nachystat na další sezónu, která bude sestupová. Výhoda je, že na to máme teď víc času. Musíme si to nějak vyhodnotit," prohlásil generální manažer klubu Martin Straka. Sportovní manažer Tomáš Vlasák přiznal, že vyřazení s Olomoucí kouše těžce. "Mrzí mě to strašně. Klobouk dolů, jak se hráči Olomouce stmelili. Snad nejhorší scénář pro mě byl výhra 3:2 po těžkém boji," přiznával Vlasák. Jemu i Strakovi chyběla především snaha něco změnit. "Opticky jsme možná lepší byli, ale nebyl tam projev, nasazení. Olomouc byla lepší, chtěla to víc. Zaslouženě jsme vypadli," vrátil se Straka k sérii.

Po neúspěšné sezóně vedení Plzně potvrdilo, že po sezóně přijdou v kádru poměrně velké změny. "Bude jich dost oproti minulým sezónám," podotkl Vlasák, který potvrdil odchod gólmanské jedničky Dominika Frodla a obránce Romana Vráblíka. "Na 90 procent nezůstane Matěj Stříteský a v útoku asi Luboš Rob. Martin Dočekal má smlouvu ve Vítkovicích a Albert Michnáč v Českých Budějovicích," vypočítal Vlasák. Další jednání s hráči budou probíhat. Otázka Milana Gulaše je podle něj i přes mediální spekulace ještě otevřená. "Dnes budeme se všemi sedět. Není ještě jisté, jestli odejde," dodal Martin Straka. O tom, zda povede tým pro příští sezónu současný trenér Ladislav Čihák, také ještě jasno není. "Chceme si trenéry vyslechnout. Rozhodneme se tak za týden, 14 dní," dodal Straka.