Od olympijského medailisty vyfasoval náměstek Zarzycký mikinu a pozvání na soustředění 

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 15. květen 2020 11:17
IMG-20200514-WA0001 Při podpisu smlouvy obdržel 1. náměstek z rukou předsedy klubovou mikinu a byl pozván na společnou vyjížďku v rámci soustředění.

Město Plzeň podpoří milionem korun triatlonovou akademii Plzeň, kterou založil jediný český držitel olympijské medaile v této disciplíně, bronzový ze Sydney 2000, Jan Řehula.

"Mít v Plzni olympijského medailistu je nádherné. O to více jsem hrdý na skutečnost, že Honza předává své zkušenosti našim dětem a mládeži v rámci projektu akademie," uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Akademie je jedinou svého druhu v České republice a připravuje několik desítek jedinců. V současné době využívá provizorní zázemí u Seneckého rybníka a v areálu Lopatárny, ale město Plzeň se snaží najít možnosti vybudování vlastního areálu. “Věřím tomu, že se nám záměr podaří dotáhnout do konce a budoucí triatlonoví reprezentanti budou mít moderní zázemí,“ dodal Zarzycký.

Svěřenci Jana Řehuly jsou po uvolnění vlády ČR opět v plné přípravě a zanedlouho jedou i na první soustředění na Šumavu. „Akademií jsem navázal na historii triatlonu v Plzni. V našem městě se zrodil triatlon ve střední Evropě a byli jsme u zakládání Evropské triatlonové federace. Také jsme v 80. letech pořádali úplně první triatlonový závod,“ prozradil důležitost města Plzně Jan Řehula.