Aktualizováno: Řidička převrátila auto na střechu. Vyprostil ji hasič, který jel náhodou okolo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 15. květen 2020 11:59

Aktualizováno 9:09 Všechny záchranné složky vyjížděly v pátek ráno k havárii osobního auta za Příkosice na Rokycansku. Vozidlo skončilo po nehodě na střeše, řidičce pomohl ven hasič, který jel náhodou okolo.

Podle mluvčího krajských hasičů Petra Poncara se nehoda stala u odbočky na Štítov. "Došlo k přetočení na střechu. Automobil zůstal na komunikaci. Uvnitř byla zaklíněna jedna osoba, kterou vyprostil před příjezdem jednotky příslušník z hasičské stanice Rokycany, který jel kolem," popsal Poncar s tím, že řidička skončila následně v péči lékařů.

"Z dosavadního šetření je zřejmé, že řidička ročník 1958 v osobním autě Citroen jedoucím od Trokavce na Příkosice neměla přizpůsobit rychlost vozidla, které se dostalo do smyku a převrácené na střeše zůstalo v protisměru," uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. Ačkoli nehoda vypadala vážně, žena nakonec utrpěla jen lehčí zranění. "Převáželi jsme ji do nemocnice v Rokycanech," doplnila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová. Předběžná škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.