Obrana je doplněná dobře, kvituje bek Čerešňák. Při koronaviru mu pomáhala domácí posilovna

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 12. červen 2020 09:20
čerešňák, hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V Plzni se chystá už na svou pátou sezonu, pro trenéry je obránce Peter Čerešňák základním stavebním kamenem defenzivy extraligových hokejistů Škody. Šestadvacetiletý slovenský reprezentant s klubem získal dvě bronzové medaile a patří k nejspolehlivějším hráčům týmu. Teď je v plné přípravě na další ročník nejvyšší soutěže.

„Ani si nepamatuji, kdy jsme měli takhle dlouhou letní přípravu,“ pousmál se Čerešňák, rodák z Trenčína. Plzeň už má za sebou i týdenní soustředění na Šumavě v Železné Rudě, suchá část přípravy potrvá až do 10. července. O dva týdny později už tým vyjede na ledovou plochu.

Minulá sezona musela být předčasně ukončena, jak vládní restrikce ovlivnily začátek letní přípravy? Možná jen v tom, že většina tréninku se odbývá venku. Na zimák ani do kabiny nemůžeme. Ale tím se netrápím, je to možná dokonce lepší. Jsme hodně venku, to je příjemné.

Když bylo jasné, že play off už se nerozběhne, kde jste trávil další týdny? Jakmile bylo rozhodnuto, vyrazil jsem domů na Slovensko. Záhy poté se uzavřely hranice, takže zhruba dva a půl měsíce jsem byl doma. Snažil jsem se v rámci možností udržovat v kondici. A po dlouhé době jsem se dobře vyspal, v tom jsem si tu složitou dobu užil. Ale jinak jsem se snažil pořád něco dělat.

Plnil jste úkoly, které jste dostal od trenérů? Ano. Náš kondiční kouč nám naposílal plány. Naštěstí moji rodiče mají doma posilovnu. Jako mladý kluk jsem tam nechodil, až teď jsem ji maximálně využíval. Přidala se i moje přítelkyně, takže jsme posilovali často společně. Do Plzně jsem zamířil v květnu. Musel jsem podstoupit test na koronavir, aby mě pustili přes hranice, k tomu předložit platnou smlouvu. Ale zase jsem díky tomu nemusel po příjezdu do karantény, v tom bylo všechno snazší.

Připouštěl jste si vůbec možnost, že byste se mohl nakazit? Možné je všechno. Ale spíš člověk přemýšlí, jak se bude situace vyvíjet dál. Zda se v září rozběhne extraliga, jestli to bude s diváky nebo bez nich. Snad jsme na dobré cestě. Fotbal se už rozběhl a věřím, že hokej už v září budeme moci hrát i s fanoušky v hledištích.

Tým Škody prošel opět řadou změn. Jak vnímáte ty v obranných řadách? Pár hráčů odešlo, Lukáš Pulpán, Ady Jánošík, Bohouš Jank, vlastně i Michal Moravčík. Ale podařilo se to dobře doplnit. Máme tady Matěje Stříteského, vrátil se David Kvasnička. A těším se i na spolupráci se švédským obráncem Viktorem Langem. Předtím jsme tu měli kluky z Ameriky, Nicka Jonese a Conora Allena, a oba to byli výborní kluci. Stejná pověst předchází Viktora. Dorazit by měl v červenci, až půjdeme na led, jsem zvědavý, jak nám to bude šlapat.

Je složité si zvykat každý rok na nové spoluhráče? Ani ne. Dva tři kluci v defenzivě se mění prakticky každý rok a ve většině klubů. Od toho je letní příprava, abychom se sehráli. Nebojím se, že by to nešlo.