Netradiční autogramiáda v tramvaji přilákala stovky fanoušků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 11. listopad 2019 16:41
IMG_5089 O autogramiádu v nadační tramvaji byl velký zájem. Foto: M. Osvaldová

Více než tři stovky lidí dorazily na speciální akci, která měla za úkol podpořit Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Dopravní podniky přistavily k lokalitě U Zvonu speciální nadační tramvaj, v ní pak lidé mohli vstoupit do Registru a navíc ještě získat podpisy několika osobností. 

Marek Ztracený rozdával autogramy přímo v tramvaji. Foto: M. Osvaldová

„Registrovali jsme velký zájem jak o přímý vstup do Registru, tak i o informace o Nadaci, což nás velmi těší. Chtěli bychom poděkovat celé Viktorce i všem, kteří nás podpořili. Vážíme si toho,” uvedla zástupkyně NTKD Vanda Staňková.

Přímo v tramvaji U Zvonu pak probíhala autogramiáda zpěváka Marka Ztraceného, viktoriánské legendy Daniel Koláře, stopera Jakub Brabce, youtubera Pedra a dlouhodobě nejlepšího českého esportového hráče Lukáše Poura alias T9Lakyho. Zmiňované osobnosti se podepisovaly na speciálně vytvořené plakáty pro tuto akci. Celý výtěžek šel právě na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Foto: M. Osvaldová

Známé tváře pak navíc přímo na místě vstoupily do Registru dárců, přidaly se k nim také desítky fanoušků. „Je to hezký pocit. Když mi kluci z Viktorky volali, jestli bych nevstoupil do Registru dárců, tak jsem se cítil hloupě, že už tam nejsem,“ usmíval se zpěvák Marek Ztracený. „Jestli to může někomu pomoct, tak budu jen rád,“ dodal oblíbený český umělec.

Youtuber Pedro byl nadšen z celé akce včetně návštěvy. „Upřímně jsem nečekal, že přijde tolik lidí, ještě když je před zápasem a není ideální počasí. Celou dobu jsme se podepisovali, takže super,“ řekl. „Doufám, že se k nám přidají i další lidi, protože je to pro dobrou věc a doufám, že budeme moci někdy pomoct,“ vyzval další potenciální dárce.