Nákladní auta oblastí na Košutce neprojedou

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 16. srpen 2021 06:49
Nákladní auta oblastí na Košutce neprojedou ilustrační/pixabay

Klidnější a bezpečnější bude od září oblast staré Košutky, kde se výrazně omezí pohyb nákladních vozidel nad 3,5 tuny. S nápadem na zklidnění dopravy v této části Plzně přišlo vedení prvního městského obvodu, a to na základě podnětů místních obyvatel. Těm vadí, že řidiči nákladních aut si kolem jejich domů zkracují cestu, aby se vyhnuli vytížené křižovatce Gerská x Studentská. Nákladním automobilům se tak od září uzavřou ulice Karlovarská a Pod Košutkou. Výjimku budou mít vozy zásobování.

Nákladní vozy nebudou nově moci projíždět Karlovarskou ulicí, a to od křižovatky s Gerskou, kde se nachází supermarket Lidl. Další zákazové značky přibudou i o něco níže. Nákladní auta již neodbočí z Karlovarské ani do ulice Pod Košutkou. Na starou Košutku se pak nedostanou ani Kotíkovskou ulicí, kde zákaz vjezdu pro vozidla nad 3,5 tuny platí již delší dobu.

„Záměrem uvedeného dopravního opatření je především zamezení tranzitní nákladní dopravy Karlovarskou a Kotíkovskou ulicí,“ uvedl místostarosta prvního městského obvodu Jiří Uhlík. Upřesnil, že návrh na omezení dopravy vozidel nad 3,5 tuny vypracovala na základě požadavku obvodu Správa veřejného statku města Plzně a magistrátní odbor dopravy pak stanovil umístění příslušných dopravních značek. Ty instalují správci komunikace do konce srpna. Výjimku budou mít v dané oblasti vozy zásobování.

Na problém s projížděním nákladních automobilů na staré Košutce začali upozorňovat místní obyvatelé už během náročné rekonstrukce Studentské ulice. I po jejím otevření si však řada řidičů zkracuje cestu uvedenou lokalitou. „Občané se na nás obraceli s tím, že je v těchto místech enormní dopravní zatížení. Proto vítám, že se zde doprava zklidní,“ řekla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.