Nakaženého uprchlíka z karanténního zařízení pro bezdomovce našli strážníci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 23. březen 2021 12:13
městská policie Ilustrační foto

Oba bezdomovce, kteří v pátek odpoledne utekli z karanténního zařízení na Doubravce, se už podařilo najít. První z nich se podle našich informací vrátil po několika hodinách, druhého dopadli strážníci v úterý ráno.

"Sedmadvacetiletý muž, po kterém bylo pátráno v souvislosti s útěkem z karanténního zařízení v Plzni na Doubravce, byl dnes v časných ranních hodinách zajištěn a předán strážníky městské policie k provedení dalších opatření policistům ČR," potvrdila bez dalších podrobností mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Oba bezdomovci, u nichž testy prokázaly nákazu covid-19, utekli z karanténního zařízení na Doubravce v pátek odpoledne. A to přesto, že město zástupce obvodu ujišťovalo, že bude objekt pod nepřetržitým dohledem. „Dvě osoby v rozporu s nařízenou izolací kvůli onemocnění covid-19 opustily karanténní zařízení, které pro lidi bez domova zřídilo město Plzeň na adrese Masarykova 19/Školní 1 na Doubravce. Město o tom bezprostředně informovalo policii, která se událostí zabývá. Událost město Plzeň vnímá jako politováníhodnou. Předčasným opuštěním centra se dané osoby vystavují možnosti trestního stíhání,“ uvedla v pátek mluvčí Magistrátu Eva Barborková.

Zbylých pět bezdomovců umístěných do karanténního zařízení okamžitě strážníci převezli do centra v Domově sv. Františka. A právě tam budou směřovat případně další nakažené. Město totiž na svém pondělním mimořádném jednání rady rozhodlo o tom, že se nově otevře karanténní centrum právě v Domově sv. Františka a na městské ubytovně Plachého 52.

Více o útěku se dočtete zde. Více o zřízení nových dvou karanténních center najdete zde.