Na plzeňském Zátiší pokračuje výstavba bytů pro seniory, postižené i samoživitele

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 16. červen 2022 17:44
Na plzeňském Zátiší pokračuje výstavba bytů pro seniory, postižené i samoživitele První dokončená etapa. Foto: město Plzeň

Druhou a poslední etapu výstavby nového menšího sídliště na Zátiší v městské části Skvrňany dokončí město Plzeň už v září. Půjde o dalších deset domů se 102 byty, z nichž 38 bude pro seniory a lidi se zdravotním postižením. Do 13. července se mohou zájemci hlásit. Plzeň buduje nové městské byty po 16 letech. Na Zátiší bude 18 domů s celkem 179 menšími byty. Náklady jsou 406 milionů korun, první etapa přišla na 193 milionů.

„Vloni jsme ukončili první etapu výstavby bytových domů na Zátiší, kdy bylo vybudováno osm domů se 77 byty, z toho 11 bytů bylo vyčleněno pro seniory a osoby se zdravotním postižením a dále 10 bytů jako bezbariérových. V září dokončíme druhou etapu, a to o deseti bytových domech se 102 byty, z nichž 38 bude určených pro seniory a osoby se zdravotním postižením,“ přiblížil náměstek primátora David Šlouf, který za projektem stojí a na starost má oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem města.

Byty jsou o velikosti 2+kk a 1+kk. Město je nabízí na realitním portále https://byty.plzen.eu/ nebo na vývěsce informací v Jagellonské ulici č. 8. „Aby se zájemce o byt mohl ucházet, musí mít vytvořenou registraci na dostupné bydlení pro seniory a osoby se zdravotním postižením, kterou provede na uvedené internetové adrese,“ přiblížila Karolína Vodičková, vedoucí Odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování Magistrátu města Plzně.

První byty z druhé etapy výstavby již byly nabídnuty k přihlášení zájemců, uzávěrka přihlášek byla 6. dubna 2022 a nyní probíhá vyhodnocení a výběr nájemců. Druhá nabídka bytů v této lokalitě pro uvedenou cílovou skupinu byla zveřejněna 1. června 2022 a zájemci se budou moci na byty přihlašovat do 13. července 2022 včetně.

Pokud zájemce nemá přístup k internetu, může přijít do Kontaktního místa pro bydlení v Jagellonské ulici 8. „Tam mu pracovníci s vytvořením registrace pomohou, sdělí mu nabídku volných bytů a pomohou s přihlášením na vhodný byt. S přihlášením na byty také mohou pomoci sociální pracovníci na úřadech městských obvodů, a to podle bydliště žadatele,“ doplnil Šlouf.