Místo objektu ve špatném technickém stavu vyroste v Malesicích nový bytový dům

Zveřejněno v Z Plzně
Od - neděle, 4. červen 2023 17:49
Místo objektu ve špatném technickém stavu vyroste v Malesicích nový bytový dům ilustrační. Foto: město Plzeň

Projekt s názvem Nový Šuferajn počítá se zbouráním objektu v majetku města Plzně, který je v současné době ve velmi špatném technickém stavu, a se stavbou nového domu s celkem jedenácti městskými nájemními byty. Z nich šest bude v režimu sociálního bydlení určené pro žadatele s nižšími příjmy, pět bytů bude ve standardním režimu. Rada města Plzně na svém jednání odsouhlasila podání žádosti o dotaci z IROP na stavbu bytového domu v Malesicích.

„V Plzni a jejích částech je domů podobného charakteru stále nedostatek a je to další projekt, který vznikl díky spolupráci s městským obvodem. Na stavbu plánujeme získat téměř 20 milionů korun z prostředků EU,“ vysvětlila Světlana Budková, radní pro oblast bytovou, včetně sociálního a dostupného bydlení. Doplnila, že byty budou o dispozici 1+kk a o velikosti do 50 metrů čtverečních. První nájemci se budou moci nastěhovat v první polovině roku 2025.

Odhadované náklady na realizaci projektu jsou ve výši 55 milionů korun včetně DPH, město Plzeň má na projekt ve fondech připraveno téměř 36 milionů korun, o zbylé finance zažádá IROP prostřednictvím svého Útvaru koordinace evropských projektů. Podání žádosti o dotaci bude ještě schvalovat zastupitelstvo.