Ministerstvo zdravotnictví: Za 10 dnů se otevřou se hospody, bazény či hrady. Akce? Do 300 osob

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 15. květen 2020 13:39
bazén slovany foto: M. Osvaldová

Hromadné akce bude moci navštívit od 25. května až 300 lidí. Pokud bude epidemiologická situace nadále příznivá, tak se od 8. června povolení rozšíří na 500 osob, od 22. června na 1000 osob. Zároveň ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že se otevřou hospody, hotely, bazény, hrady či zámky.

Všechny restaurace, bary budou moci být otevřeny do 23. hodin. Následně až do šesti hodin ráno bude možné poskytovat služby přes výdejní okénka. Do hospody budeme muset dál chodit s ochranou horních cest dýchacích. Roušku bude možné odložit pouze při konzumaci. "Stále platí to, že když člověk jde do restaurace, jde tam s vědomím toho, že se skupinou, kterou tam jde, se bude vídat bez roušek. Lidé se dívají jeden na druhého. V momentě, kdy se člověk postaví, tak má větší rozptylovou vzdálenost. Než se postaví, měl by si nasadit roušku," vysvětlil epidemiolog Rastislav Maďar.

S rouškami budeme muset chodit také do areálu bazénu. Sundat ji bude možné pro ležení na lehátku nebo ručníku a při vstupu do vody. U saun a wellness je povinná dezinfekce rukou, sauny musí být nastaveny na 70 stupňů. Parní sauny však musí být mimo provoz.

Nově bude také možné využívat sprch, šaten a umýváren. A to i v obchodních centrech. Naopak uzavřené zůstanou dětské koutky.